Aktualności

Jak prowadzić księgowość, mając małą firmę?

Jak prowadzić księgowość, mając małą firmę?

27 kwietnia, 2018 0 komentarzy

Księgowi i biura księgowe w kontekście małych firm powoli stają się anachroniczni. Mali przedsiębiorcy szukają innych dróg rozliczania się. Celują w rozwiązania proste, nieczasochłonne, kompletne i przede wszystkim tańsze. Nic więc dziwnego, że dziś to właśnie programy do księgowości online wiodą prym. A wśród nich prawdziwy czarny koń – Taxomatic.

O tym, że małe działalności gospodarcze prowadzą małą księgowość wiadomo nie od dziś. Przez lata właściciele takich firm wydawali krocie na własnych księgowych lub biura rachunkowe, które przecież dziś nie są im już potrzebne. Dziś, w dobie Internetu i najnowszych technologicznych rozwiązań, małe firmy nie oddają już swojej księgowości w ręce innych. Mają do jej prowadzenia specjalne narzędzia – programy komputerowe online.

Dlaczego taka opcja króluje? Co skłoniło przedsiębiorców do zmian?

Pieniądze, a więc to, co w biznesie jest najważniejsze

Mając do wyboru: zapłacić księgowemu 2000 złotych lub biuru rachunkowemu 1000, wybierzemy oczywiście opcję drugą. Ale co się stanie, jeśli pojawi się jeszcze opcja trzecia? Znacznie tańsza od wyżej wymienionych.

W takiej sytuacji nie pozostanie nam nic innego jak spróbować jej. No właśnie – chociażby spróbować. Dziś programy do prowadzenia samodzielnej księgowości oferują darmowy okres próbny, podczas którego możemy sprawdzić, czy dane narzędzie nas zainteresuje i przypadnie nam do gustu. Taką politykę przyjął na przykład program Taxomatic, który na rynku jest od niedawna, a już zaczął cieszyć się pierwszymi sukcesami.

Po okresie próbnym, jeśli działanie narzędzia będzie nam odpowiadało, zostanie zaproponowana nam płatna subskrypcja, która otworzy przed nami wiele możliwości i pełny dostęp do różnych funkcji programu. Warto podjąć współpracę szczególnie z takim programem, który oferuje nam niskie ceny i szeroki wachlarz opcji.

Wygoda i czas, który jest cenny

Bywa, że potrzebujemy jakiegoś ważnego dokumentu na teraz. Albo, że chcemy jak najszybciej dostać analizę ostatniego miesiąca naszej działalności. Albo, że musimy zajrzeć w faktury sprzed sześciu miesięcy w tym momencie. Co wtedy?

Wtedy jedziemy do księgowego, pokonując uliczne korki, czekając na światłach i spóźniając się na wszystkie ważne spotkania. Otóż nie!

Dzięki programowi do księgowania możemy sobie odpuścić męczące eskapady i odnaleźć wszystkie interesujące nas dane w kilka sekund z naszej wygodnej kanapy w domu. To oszczędność czasu i sił, jakiej jeszcze na rynku nie było. A co ciekawe – Taxomatic oferuje dodatkowo możliwość korzystania z narzędzia na tablecie oraz smartfonie!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<