Aktualności

Jak przetrwać święta – niezbędne aplikacje nowoczesnej Pani Domu

Jak przetrwać święta – niezbędne aplikacje nowoczesnej Pani Domu

16 grudnia, 2015 0 komentarzy

Święta Bożego Narodzenia, to bardzo szczególny czas w naszej kulturze. Wielu z nas z utęsknieniem czeka na ciepłe chwile z rodziną i niespodzianki pod choinką. Zanim jednak zaświeci pierwsza gwiazdka dwoimy się i troimy by ze wszystkim zdążyć, zadbać o odpowiednią oprawę, wygląd i zagwarantować wszystkim wyjątkowe wspomnienia. Warto w tym czasie sięgnąć po zdobycze nowych technologii i skorzystać z praktycznych aplikacji, które mogą nas wspomóc podczas świątecznej gorączki. Oto kilka propozycji, które z pewnością przypadną do gustu każdej Pani Domu.

Na początek – Christmas Planner – przed świętami mamy tyle na głowie, że często zapominamy o najbardziej podstawowych sprawach. Dzięki tej aplikacji w tym roku nam się to nie przytrafi . Ta aplikacja zapamięta za nas wszystko co powinnyśmy zrobić. Program podpowiada również co powinno być wykonane po świętach. Taka gratka dostępna jest na urządzenia z systemem Android.

Ponieważ, każdy z nas w tym czasie tworzy niekończące się listy zakupów warto zainstalować apkę Listonic . To idealne rozwiązanie, które pozwoli nam szybko i sprawnie zrobić zakupy na święta. Podpowiada nie tylko co kupować, ale też jak przechowywać zakupione produkty. Możemy też udostępnić naszą listę np. swojemu partnerowi i podzielić się z nim obowiązkami. Aplikacja zawiera również aktualne gazetki promocyjne najbardziej znanych sieci handlowych dzięki czemu w każdej chwili możemy sprawdzić gdzie czekają najatrakcyjniejsze promocje.

By zaskoczyć gości oryginalnymi potrawami na Świątecznym stole możemy skorzystać z aplikacji – Przepisy.pl. To najpopularniejsza tego typu apka w Polsce i tak naprawdę najbardziej rozbudowana książka kulinarna na telefon. Przepisy wsparte są pięknymi zdjęciami, szczegółowymi opisami przygotowań dań. Każdą Panią domu ucieszy funkcja przeliczania miar czy słownik terminów kucharskich. W aplikacji możemy także stworzyć swoją osobistą książkę kucharską, w której będziemy zapisywać ulubione przepisy. Aplikacja dostępna na telefon z systemem operacyjnym Android, iOS, Windows Phone

Zajęte planowaniem, kupowaniem i organizowaniem zwykle na samym końcu przypominamy sobie o własnych potrzebach. Zdarza nam się w szale przygotowań zapomnieć o umówieniu się na manicure czy do fryzjera. Wtedy z pomocą może przyjść Booksy. Dzięki tej aplikacji umówimy się do fryzjera, kosmetyczki, czy na masaż np. stojąc w kolejce po karpia czy wieczorem w czasie gdy piec będziemy świąteczny piernik. Dzięki Booksy możliwe jest umawianie się na wizyty na zabiegi beauty &health niezależnie od pory dnia, czy nocy. Z własnego smartfona, za pomocą dosłownie kilku kliknięć nawet w środku nocy, możemy zaplanować wizytę w optymalnym dla nas czasie. Co ważne nie ma konieczności jej potwierdzania, nasze kliknięcie w kalendarzu na ekranie oznacza rezerwacje terminu nawet wtedy, gdy nasz fryzjer smacznie śpi, lub ma ręce pełne roboty. Booksy, także samo przypomni nam o rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Darmowa aplikacja na system Android oraz IOS.

Jeśli w tym roku przy świątecznym stole będziemy chcieli zaśpiewać kolędy możemy ściągnąć na naszego smartfona aplikację Orszak Trzech Króli. Tu znajdziemy ponad 200 kolęd. Każdy z rodziny będzie mógł zaśpiewać pieśni bez szukania wykrętów, że nie pamięta słówJ. To aplikacja pełna największych ulicznych, polskich jasełek. Dostępna na urządzenia z systemem Windows.

Wcielając się w rolę Mikołaja mamy często kłopoty co zrobić z paragonami za prezenty. By ułatwić sobie ich przechowanie możemy skorzystać z aplikacji zwanej Pudełko na gwarancję. Dzięki niej możemy przetrzymywać wszystkie paragony za zakupione prezenty w jednym miejscu. Jeśli ktoś z obdarowanych będzie chciał wymienić swój prezent lub będzie potrzebował skorzystać z gwarancji, będziemy mieć łatwy dostęp do dowodu zakupu na swoim telefonie. Aplikacja również poinformuje nas o zbliżającym się końcu gwarancji zakupu. Dostępna dla użytkowników urządzeń z systemem IOS oraz Android.

Czy udało nam się Was przekonać się, że warto nowocześnie podejść do tematu Świąt oraz zrobić sobie prezent przed Świętami w postaci instalacji wybranych aplikacji? My powiemy jedno, to nie tylko szansa by oszczędzić sobie i innym zbędnego stresu i bieganiny, ale też możliwość cieszenia się czarem Świąt jeszcze zanim one nadejdą.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<