Aktualności

Czy karta sportowa może być skutecznym narzędziem motywacyjnym?

Czy karta sportowa może być skutecznym narzędziem motywacyjnym?

27 lipca, 2017 0 komentarzy

Zarządzanie personelem to obszar biznesowy, który w ostatnich latach rozwija się niezwykle prężnie. By zachęcić pracownika do podjęcia zatrudnienia właśnie w naszej firmie, nie wystarczy propozycja wysokiego wynagrodzenia. Coraz częściej kandydaci poszukujący pracy zwracają uwagę na pozapłacowe benefity, takie jak prywatna opieka medyczna, karty sportowe, dofinansowanie do posiłków, dopłaty do opieki nad dziećmi, możliwość udziału w kursach językowych, itp. Działy HR prześcigają się w pomysłach na skuteczne systemy motywacyjne, które z jednej strony przyciągnęłyby do nas atrakcyjnych kandydatów, a z drugiej motywowały obecnych pracowników do większego wysiłku i dodatkowo umacniały w zespole poczucie, że nie warto szukać nowego miejsca pracy, bo w obecnym jest naprawdę dobrze.

Dlaczego motywowanie pracowników poprzez karty sportowe ma sens?

Jednym z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców benefitów dla swoich pracowników są karty sportowe. Narzędzie to wspaniale wpisuje się w niezwykle modny obecnie trend prowadzenia zdrowego trybu życia. Młodzi, aktywni, świadomi siebie pracownicy coraz rzadziej chcą spędzać wolny czas przed telewizorem czy komputerem. Długie godziny spędzone w pracy przy biurku chcą odreagować, uprawiając sport. Coraz częściej chcą być ‘fit’ – liczą kalorie, rezygnują z fast-foodów na rzecz zdrowych koktajli, sprawdzają składy produktów, wybierają samodzielne gotowanie, zamiast stołowania się w niepewnych miejscach. Do tego dochodzi również dbałość o kondycję fizyczną. Millenialsi chętnie uprawiają sport, są stałymi bywalcami siłowni, fitness klubów, basenów, chętnie biorą także udział w maratonach.

Jaki z tego pożytek dla nas jako przedsiębiorców? Po pierwsze, szukając odpowiednich narzędzi motywacyjnych, wybierzmy takie, jakie faktycznie zainteresują naszych pracowników. Bon podarunkowy do pracowni cukierniczej dla kobiet dbających o sylwetkę wywoła co najmniej grymas niezadowolenia, ale już karta sportowa dla pracownika, który regularnie odwiedza siłownię, spotka się na pewno z radosnym przyjęciem. Za kartą sportową stoi jeszcze jeden ważny, często niedoceniany argument. Zyskujemy bowiem zdrowego, wysportowanego, pełnego sił, energii i nowych pomysłów pracownika.

Co zyskujesz z kartą Sodexo Flexi Pass?

Jeśli szukasz dobrze dopasowanego narzędzia motywacyjnego w postaci karty sportowej, postaw na Sodexo Flexi Pass i zobacz, jak wzrasta zadowolenie wśród Twoich pracowników. Karta Sodexo Flexi Pass to jedyne tak elastyczne narzędzie na rynku. Z tą kartą Twoi pracownicy zyskują dostęp nie tylko do szerokiej oferty ciekawych zajęć sportowych, ale mogą też skorzystać z bogatej oferty kulturalnej czy rekreacyjnej – nie ma tutaj narzuconych ram. Dzięki temu każdy pracownik sam wybiera, jaki rodzaj aktywności bardziej mu w danym momencie odpowiada. Sodexo Flexi Pass łączy w sobie funkcje karty sportowej i karty kulturalnej.

Dzięki niej Twoi pracownicy nie tylko zadbają o swoją kondycję fizyczną, wybiorą się razem z nią na siłownię, basen czy zajęcia fitness, ale mogą także taniej obejrzeć film w ulubionym kinie, wybrać się do teatru, kręgielni czy do salonu spa. Wobec tak szerokiego wachlarza możliwości zyskujemy pewność, że każdy pracownik znajdzie w tej ofercie coś dla siebie. Jeśli karta trafi do miłośnika sportu – wspaniale – z pewnością znajdzie on w tym narzędziu mnóstwo radości. Jeśli jednak beneficjentem okaże się osoba preferująca kulturalną rozrywkę – i ona wiele zyska z Sodexo Flexi Pass. Dodatkową zaletą tego narzędzia jest możliwość współdzielenia Karty Sodexo Flexi Pass z bliskimi .

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<