Aktualności

Koktajl odchudzający z soi, miodu i mleka jogurtowego

Koktajl odchudzający z soi, miodu i mleka jogurtowego

3 lutego, 2015 0 komentarzy

Białko sojowe, enzymy pszczelego miodu, jak i odtłuszczone mleko jogurtowe to składniki odżywcze, które nie tylko przyspieszają metabolizm, ale również utrzymują wysoki poziom energii bez uczucia głodu. Na ich bazie powstał koktajl odchudzający, będący alternatywą dla tabletek na odchudzanie, w których działanie ciężko uwierzyć.

Białko sojowe pomaga schudnąć, gdyż soja posiada niski indeks glikemiczny. Nie powoduje więc nadmiernego pobudzania trzustki do wydzielania insuliny, a nadmiar insuliny sprzyja tyciu. Jego skład aminokwasowy zbliżony jest do pełnowartościowego białka produktów zwierzęcych. Dzięki temu produkty sojowe mogą doskonale urozmaicać dietę niskoenergetyczną, nie zubożając jej w białko.

Miód jest bardzo pomocny w diecie odchudzającej pomimo, że w większości składa się z cukrów. Jednak jego podstawowym składnikiem, które stanowią od 60% do 80% masy, są łatwo przyswajalne węglowodany proste (glukoza i fruktoza). Miód powoduje zmiany metaboliczne, które hamują zapotrzebowanie na puste kalorie, jakie przyswajamy pod postacią słodyczy i żywności przetworzonej. Dodatkowo jego enzymy odpowiadają za proces fermentacji, a więc za lepsze trawienie.

Jogurt z kolei powinien być nieodłącznym elementem wszystkich kuracji odchudzających, gdyż jest to źródło wapnia. Niedobór tego pierwiastka w organizmie powoduje złą pracę ośrodka głodu i sytości. Pociąga to za sobą wywoływanie uporczywego apetytu i większe gromadzenie tłuszczu. Spożywanie jogurtu podczas odchudzania jest lepsze niż mleka, gdyż dodane do niego bakterie jogurtowe przetwarzają zawarte w mleku białko i rozkładają cukier mleczny (laktozę). Mleko jogurtowe produkuje się podobnie jak jogurty, jednak bez zagęszczenia, ma więc konsystencję płynną.

Koktajl odchudzając Almased w proszku, który w Polsce sprzedawany jest w opakowaniu 500g przez aptekę apo-discounter.pl, składa się w 50% z białka sojowego, w 25% z miodu pszczelego (enzymy 15mg), w 23% z odtłuszczonego mleka jogurtowego w proszku, a także z witamin i minerałów. Stosowanie koktajlu zgodnie z programem dietetycznym Almased przyspiesza metabolizm, co powoduje spalanie tłuszczu, utrzymując przy tym wysoki poziom energii bez uczucia głodu i obniżonego samopoczucia.

Do sporządzenia 1 drinku wykorzystuje się, w zależności od wzrostu, od 5 do 8 łyżek stołowych produktu (1 łyżka stołowa to ok. 10g produktu). Dawkę tą należy rozpuścić w 200 ml zimnego lub letniego płynu, tj. wody, mleka o niskiej zawartości tłuszczu lub maślanki. Preparatu nie należy mieszać w gorącej cieczy, gdyż wówczas zniszczą się, zawarte w mieszaninie białkowej, enzymy. W celu dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, należy dodać 2 łyżeczki oleju rzepakowego, sojowego lub oleju z orzechów włoskich.

I fazę kuracji trwającą 2-3 dni, czyli oczyszczanie, należy zacząć się od zażycia w pierwszym dniu preferowanego środka przeczyszczającego. Następnie po 2-3 godzinach wypijamy pierwszą dawkę Almased. Podczas tej fazy, oprócz jednego posiłku dziennie o konsystencji płynnej (np. bulionu warzywnego), należy zastępować pozostałe 3 posiłki wyłącznie koktajlem. Aby uniknąć odwodnienia i pomóc w procesie detoksykacji, należy pić co najmniej 12 szklanek płynów (najlepiej wody) na dobę. W tym czasie trzeba odstawić również kawę, herbatę z kofeiną, alkohol, napoje gazowane, owoce i soki (z powodu dodatku kalorii i cukrów).

II faza, czyli redukcja, trwa od trzeciego dnia kuracji. Począwszy od tego dnia, zastępujemy koktajlem 2 posiłki dziennie, na tak długo, aż osiągnięta zostanie waga docelowa. Trzeci posiłek (przeważnie lunch) powinien składać się z chudego mięsa (kurczak lub ryba), surowych lub gotowanych warzyw, a także z produktów pełnoziarnistych. Podczas tej fazy nie należy jeść makaronu, cukru rafinowanego, białego ryżu, białego pieczywa, słodyczy, ciast, ani żadnego jedzenia nadmiernie przetworzonego i smażonego. Należy za to pić w ciągu dnia co najmniej 10 szklanek wody.

Po osiągnięciu docelowej masy ciała i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, w III fazie tzw. podtrzymującej, ważne jest, aby dostosować z powrotem swój organizm do normalnego spożywania kalorii i szybkości ich spalania. W pierwszym i drugim tygodniu po etapie redukcji należy zmniejszyć spożycie drinków z proszku Almased do 1 dziennie. Natomiast w trzecim i czwartym tygodniu pijemy tylko jeden drink co drugi dzień. Jednak nadal należy pić co najmniej 10 szklanek wody dziennie.

W IV fazie wracamy do normalnego spożywania potraw. Można jeść wtedy każdy rodzaj żywności, jednak należy spożywać nie więcej niż 60g tłuszczu dziennie. Jako przekąski między posiłkami, zaleca się jedzenie owoców, warzyw i chudych produktów mlecznych.

Przed rozpoczęciem programu dietetycznego należy skonsultować się z lekarzem. Należy pamiętać również, iż trwała redukcja i utrzymanie odpowiedniej wagi ciała może zostać osiągnięta wyłącznie w przypadku stosowania zrównoważonej diety i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Link do zakładki nt. produktu http://www.apo-discounter.pl/almased-koktajl-odchudzajcy-proszku-p-1024.html

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<