Aktualności

Powakacyjne odświeżenie cery zabiegami z kwasami kosmetycznymi

Powakacyjne odświeżenie cery zabiegami z kwasami kosmetycznymi

18 września, 2017 0 komentarzy

Gdy po wakacjach rozpoczyna się złota jesień skóra, potrzebuje „oddechu”, rodzaju regeneracji, odświeżenia i zaspokojenia wszelkich swoich potrzeb, które pojawiły się w czasie letniego odpoczynku na świeżym powietrzu. Słońce również przestaje być tak wysoko nad horyzontem, robi się chłodniej, narażenie na silne oddziaływanie UV spada, co otwiera przed nami znacznie szersze możliwości zabiegowe w gabinetach kosmetycznych. Jednym z takich cudownych, jesiennych zabiegów jest pielęgnacja z zastosowaniem kwasów kosmetycznych.

Od czego zaczynamy?

W pierwszej kolejności po zgłoszeniu się klientki do gabinetu oceniany jest stan jej skóry, rodzaj oraz widoczne potrzeby. To właśnie one determinują to, jaki zabieg zostanie zaproponowany i przeprowadzony. Różnimy się od siebie, podobnie jest z naszą skórą i jej oczekiwaniami i tym, czego potrzebuje na co dzień, czy od czasu do czasu.

Peelingi chemiczne z użyciem kwasów owocowych i innych kwasów kosmetycznych są uznawane za terapie, które po odpowiednim dopasowaniu, w idealny sposób rozwiązują problemy właściwie każdej cery. Ich zastosowanie pozwala na poprawienie sprężystości, elastyczności skóry. Jednocześnie u kobiet dojrzałych wspierają procesy jej regeneracji. Większość klientek szybko dostrzega pozytywne efekty. Jeśli mają suchą skórę, to poprawia się poziom jej nawilżenia i powraca komfort, podobną różnicę odczuwają Panie z kłopotem łuszczącej się skóry. Oprócz tego prowadzą do zmniejszenia ilości zmian o charakterze trądzikowym, zwężają pory, oczyszczają, minimalizują stany zapalne, jakie pojawiają się u posiadaczek cer trądzikowych, tłustych oraz mieszanych.

W wakacje skóra nie odpoczywa!

Okres wakacji ma to do siebie, że planujemy urlopy, dłuższe lub krótsze i zwykle mniej przejmujemy się naszą skórą. Większą wagę przykładamy do depilacji czy paznokci. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wolny czas wolimy spędzać na dowolnej formie wypoczynku niż zabiegach pielęgnacyjnych. Jednak powoduje to, że lato jest dla naszej skóry czasem wytężonej pracy. Gromadzą się na niej liczne zanieczyszczenia, może dochodzić do blokowania porów, dodatkowo opalenizna. Kąpiele słoneczne, jak i w morzach i jeziorach raczej nie pomagają. W konsekwencji my wracamy z urlopu wypoczęci, jednak nasza skóra wymaga gruntownego odświeżenia i tu, na jesień znajduje się idealne miejsce dla kwasów kosmetycznych. W sieci znajdziemy wiele informacji o zastosowaniu kwasów w gabinecie i w domu. Ciekawie temat kwasów na twarz traktuje blog MJ – miejsce, gdzie swoją wiedzą o pielęgnacji skóry dzieli się kosmetyczka Magdalena Jaglarz.

Kwas migdałowy na odświeżenie po wakacjach

Jest silny i delikatny, przez co lubiany zarówno przez klientki, jak i kosmetyczki i chętnie polecany. Nie jest fotouczulający, co sprawia, że można go zastosować właściwie o każdej porze roku, również, gdy świeci słońce, pod warunkiem, że zastosujemy ochronę UV. Ciekawostką, w którą niektórzy powątpiewają jest to, że kwas migdałowy uzyskuje się z migdałów.

Lista zalet, jakie kryje w sobie, zastosowanie kwasu migdałowego na skórę jest długa. Przede wszystkim możemy liczyć na jej wzmocnienie, jednocześnie stanie się gładsza i będzie miała wyrównany koloryt, zostanie oczyszczona, a praca gruczołów łojowych wyregulowana. Po okresie wakacyjnym będziemy chwalić sobie dodatkowo jego silne działanie nawilżające oraz regeneracyjne, gdyż wesprze niwelowanie przebarwień posłonecznych i fotouszkodzeń. Wad tego zabiegu jest niewiele, a właściwie nie ma wcale, gdyż może on być przeprowadzany właściwie na każdej skórze. U niektórych osób odczyn po zabiegu jest nieco silniejszy, może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, świąd, niekiedy delikatne złuszczanie naskórka. Poza tym same korzyści dla urody i zdrowia naszej skóry. Dobrze efekty użycia kwasu migdałowego opisuje wspomniana MJ.

Kwasy owocowe — w domu i salonie

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów kosmetycznych można przeprowadzać w różnej formie zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym, wszystko uzależnione jest od ich stężenia. Te niższe znajdują się w produktach do użytku domowego, wyższe, a co za tym idzie „wnikające” głębiej i dające większe możliwości, szczególnie w kontekście peelingu, mogą zostać wykonane jedynie w salonie kosmetycznym lub gabinecie lekarskim.

Po okresie letniego „wypoczynku” to jedno z najlepszych rozwiązań dla naszej skóry. Poprawimy jej koloryt, odświeżymy oraz rozjaśnimy przebarwienia, a wszystko to dzięki złuszczaniu górnej warstwy naskórka. Poprawie ulegnie również poziom nawilżenia – zniknie problem suchości i łuszczenia się skóry. Dodatkowo osoby o tłustych cerach zauważą znaczne zmniejszenie „błyszczenia się”, które jest ściśle związane z nadmierną produkcją sebum.

Kwasy kosmetyczne są wyjątkiem potwierdzającym regułę, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Wykorzystując je w odnowie naszej skóry po wakacjach, możemy osiągnąć naprawdę holistyczny i pełen efekt. Dla uzyskania rezultatów, jakich oczekujemy, najczęściej konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Jednak ich ilość i dokładne odstępy czasowe zostaną dopasowane przez kosmetyczkę ściśle do potrzeb naszej skóry.

Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości czy dodatkowe pytania zajrzyj na blog kosmetyczny MJ na Facebooku, znajdziesz tu mnóstwo profesjonalnych i dokładnych informacji, ale możesz również zadać pytanie lub opowiedzieć o swoim doświadczeniu z kwasami kosmetycznymi i nie tylko.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<