Aktualności

Masz start-up? Wypożycz samochód!

Masz start-up? Wypożycz samochód!

21 października, 2015 0 komentarzy

Innowacyjność, kreatywność i otwartość to cechy, którymi charakteryzują się start-upy.
Z biznesowego punktu widzenia ważne są również mobilność, elastyczność i niezależność. Dlatego firmy w początkowym etapie rozwoju coraz chętniej stawiają na wynajem i wypożyczanie – także samochodów.

Angażowanie nadmiernej ilości kapitału nie jest rozwiązaniem mile widzianym w przypadku start-upów. Z założenia działają one w warunkach niepewności – mają pomysł na biznes, często nowatorski, opierający się jedynie na przypuszczeniach co do potrzeb potencjalnych klientów i liczą, że uda się go zrealizować. Ponadto bardzo często każdy większy wydatek trzeba konsultować i akceptować na poziomie funduszu, który zaangażował środki w rozwój start-upu. W takich warunkach zwykle trudno jest mówić o inwestycjach na szerszą skalę polegających chociażby na zakupie samochodu czy samochodów na potrzeby prowadzonej działalności. Kredyt i leasing też nie zawsze są atrakcyjnymi formami finansowania, bo wiążą się z kilkuletnią umową, której zerwanie oznacza kary.

„Znacznie większą swobodę działania zapewnia wypożyczanie pojazdów. Możliwość dopasowania okresu korzystania z auta do rzeczywistych potrzeb oraz doboru rodzaju samochodu do działań prowadzonych w danej chwili jest nie do przecenienia z punktu widzenia start-upów” – mówi Jacek Sosnowski, prezes firmy Carsson Car Rental.

„Co więcej – z barków użytkownika spada ciężar związany z serwisowaniem pojazdu i jego naprawami, bo całość działań leży po stronie firmy wynajmu. Dzięki temu rozwiązaniu klient nie musi angażować swoich pracowników do zadań związanych z bieżącą obsługą posiadanej floty. Jest też w stanie precyzyjnie określać comiesięczny koszt związany z wynajmem pojazdów, bo rata wynajmu zawiera koszt serwisu, wymianę opon, samochód zastępczy w przypadku szkody lub awarii, pełne ubezpieczenie, a z opcji dodatkowych np. monitoring” – mówi Jacek Sosnowski.

Wynajem ma również tę niebagatelną zaletę, że pozwala elastycznie dopasowywać liczbę samochodów do prowadzonych projektów i sezonowości działań. I nie kojarzy się już z luksusem i wysokimi kosztami.

„Jesteśmy w stanie nie tylko zaproponować start-upom satysfakcjonujące warunki finansowe, ale również pomóc w analizie ich potrzeb i doborze pojazdu – począwszy od jego wielkości na silniku kończąc. Samochód kompaktowy, np. Forda Focusa, można wynająć już od 1549 zł miesięcznie, przy czym klient nie ponosi żadnych kosztów wstępnych” – podkreśla Jacek Sosnowski.

 

***

Carsson Car Rental oferuje wynajem samochodów osobowych według najwyższych międzynarodowych standardów stosowanych na rynku światowym. Świadczy usługi w zakresie wynajmu krótko- i średnioterminowego, wynajmu samochodów zastępczych na czas naprawy aut uszkodzonych w zdarzeniu objętym ubezpieczeniem OC sprawcy, wynajmu pojazdów z kierowcą, obsługi transportowej dużych imprez i wydarzeń. Więcej szczegółów na http://carsson.pl/

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<