Aktualności

Młoda moda polska – odsłona wiosenno-letnia

Młoda moda polska – odsłona wiosenno-letnia

23 kwietnia, 2015 0 komentarzy

Wiosna w pełnej krasie. Zimowe płaszcze, grube swetry i ciepłe buty nareszcie lądują w szafach oraz pawlaczach co najmniej pół roku. Najwyższy czas na wietrzenie szaf oraz uzupełnienie garderoby o kilka wiosennych i letnich pozycji. Warto zapoznać się w tym celu z propozycjami naszych rodzimych projektantów, którzy na nadchodzący sezon wiosenno-letni przygotowani są znakomicie. Co mają nam do zaoferowania twórcy polskich marek i autorskich kolekcji? Można to było zobaczyć m.in. podczas ostatniej odsłony Targów Mody Poznań, poświęconej w największej mierze właśnie propozycjom młodych polskich projektantów na sezon wiosenno-letni.

Od eleganckich sukni wieczorowych po casualowe kreacje tworzone z większym luzem i nastawieniem na zabawę kolorem oraz fakturą, od oficjalnych, świetnie nadających się do biura, spódnic i bluzek, po wielobarwne torebki i finezyjną biżuterię – wszystko to znajdziemy w ofercie młodych polskich projektantów. Od pewnego czasu polska moda jest intensywnie promowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach dwóch programów: Young Fashion For Sale oraz Polska Moda. Celem pierwszego z nich jest wylansowanie młodych rodzimych twórców (a także reprezentowanych przez nich marek), którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku, ale już mają coś ciekawego do zaproponowania. Natomiast projekt Polska Moda to szeroko zakrojona akcja, w skład której wchodzą m.in.: organizowanie pokazów polskich kolekcji, promowanie rodzimych marek na rynku odzieżowym i w Internecie, a także popularyzowanie polskich ubrań wśród dystrybutorów, hurtowników i indywidualnych sprzedawców.

Działania te już przynoszą wymierne efekty. Projekt Polska Moda prowadzony jest co prawda od niedawna, ale już sprawia, że suknie Agnieszki Światły wpisują się we współczesny kanon. O ile jednak imponujące kreacje tej projektantki wydają się rarytasem na szczególe okazje (suknie ślubne i wieczorowe), o tyle propozycje innych polskich projektantów promowanych w ramach programu mogą być tym, co częściej zagości na tych wieszakach, które przeglądamy na co dzień. Stonowane, lekkie, utrzymane w pastelowej tonacji kolekcje Ab Nahlik ucieszą tych, którzy cenią sobie luz i naturalność – doskonałe rozwiązanie na wiosnę! Miłośnicy skór z pewnością znajdą coś dla siebie wśród propozycji marki Boca, natomiast idealną lekką sukienkę na lato kupimy sobie od Ezuri. Elegancki kapelusik stylizowany na modę międzywojenną? Znajdziemy taki wśród propozycji Margaret Brand. Natomiast klasyczny kostium oraz uwodzicielską sukienkę wieczorową możemy wyszukać pośród kolekcji prezentowanych przez Metaforę. Twórcy projektu Polska Moda nie zapominają też o mężczyznach – do nich adresowane są m.in. propozycje marek Sempre i Lanieri Fashion. Pierwsza z nich oznacza eleganckie spodnie, a druga – najwyższej jakości męskie swetry. Natomiast skórzane buty kupimy sobie od słupskiej firmy Nord.

A co mają do powiedzenia najmłodsi polscy projektanci, promowani w ramach projekty Young Fashion For Sale? Połączenie niewymuszonego, naturalnego luzu i przyjemnej dla oka elegancji to przepis na sukces, którego trzymają się m.in. takie marki, jak Now Me, Place For Dress czy Mapepina. Na geometryczną prostotę i oddziaływanie na zmysły poprzez kolor stawia Aleksandra Kmiecik, natomiast eleganckie męskie koszule znajdziemy wśród propozycji marki Thomas Waxx. Torebki Rozwadowskiej, fullprintowa odzież Brain Wash Clothing, zwariowane skarpetki Many Mornings czy seksowne tiule i koronki marki DeVu to już kompletne szaleństwo, w którym można się naprawdę zatracić. I to właśnie są najciekawsze propozycje polskich projektantów na wiosnę w pełnej krasie.

Na pewno warto się z tymi propozycjami zaznajomić – na stronach domowych twórców oraz na kolejnych odsłonach poznańskich tagów. Bo warto wiedzieć, że odbywające się cyklicznie dwa razy w roku Targi Mody Poznań to nie tylko wielkie branżowe święto, ale też idealna okazja na zapoznanie się z najnowszymi trendami w naszej rodzimej modzie. Mało tego, w ostatnich latach poznańskie targi przyciągają coraz większą rzeszę publiczności – od profesjonalnych trendsetterów po indywidualnych klientów i blogerów-amatorów – właśnie dlatego, że są doskonałym pretekstem do przewietrzenia szafy i wyrobienia sobie zdania na temat bieżących nowinek w świecie mody. Dlatego udział we wrześniowej odsłonie targów warto zaplanować sobie ze sporym wyprzedzeniem (organizatorzy zapowiadają, że odbędzie się ona w dniach 2-4 września 2015). A przy okazji warto pamiętać, że przywieszka „Polska Moda”, widniejąca przy niektórych wieszakach w dobrych sklepach z odzieżą, zawsze będzie oznaczała towar najwyższej jakości.

Konsultacja: http://www.ideaexpo.pl/

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<