Aktualności

Warszawa aktywne miasto rodzinne – lato 2015

Warszawa aktywne miasto rodzinne – lato 2015

21 maja, 2015 0 komentarzy

Zbliżają się wakacje, czas, w którym większość warszawiaków korzysta z przyjemnej pogody i szuka aktywności, które pozwolą im na wyzwolenie długo gromadzonej energii. Rodziny mogą w końcu spędzić razem czas. Co na nich czeka?

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta stołecznego Warszawa zostało podjętych wiele lokalnych inicjatyw, umożliwiających mieszkańcom stolicy korzystanie z nietypowych atrakcji. Wydarzenia te organizowane są przez fundacje, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, dla których zadowolenie uczestników są największym źródłem satysfakcji. Rozkwitła już pełna wiosna, temperatury sprzyjają weekendowym spacerom, dlatego pierwsza atrakcja odbędzie się już w najbliższą sobotę. Fundacja A.R.T. www.przeciwprzemocy.pl oraz Fundacja Miejsce Kreatywne http://miejscekreatywne.org/ zapraszają 23 maja w godzinach 10.00-17.00 do Areny Ursynów na II Festiwal Rodziny www.festiwalrodziny.pl , organizowany pod hasłem “Rodzinnie i Sportowo”. To bezpłatne, całodniowe warsztaty rodzinne, które poprzez wspólną zabawę pokażą, jak ważne jest spędzanie czasu razem, bez zbędnego wysiłku. Każdy uczestnik ma szansę na nagrodę oraz możliwość poznania Kapitana Warszawa – superbohatera, który w tym roku po raz drugi będzie towarzyszył w zabawie rodzinnym wydarzeniom.

24 maja rusza kolejny projekt: “Rodzinne budowanie z klocków LEGO”. Wydarzenie ma aż 22 odsłony w ciągu całych wakacji. Powstaną charakterystyczne dla stolicy budowle oraz odbędzie się giełda bezpłatnej wymiany klocków. Fundacja Akademia Iwony Kalaman http://www.fundacjaaik.pl/ na pierwszy punkt zaprasza do Parku Bródnowskiego na Targówku w godzinach 12.00-18.00.

Pierwsza z 18 gier miejskich organizowanych przez Fundację Zwalcz Nudę www.zwalcznude.pl odbędzie się na Środmieściu 31 maja. Każdemu, kto chce poznać lepiej swoją dzielnicę i pragnie zaszczepić w swoim dziecku kreatywne działania, polecamy udział w projekcie “Aktywna Rodzina”, któremu przewodzi Kapitan Warszawa. Podobnie jak w poprzedniej edycji, zakłada on serię cotygodniowych gier miejskich, które odbędą się w każdej dzielnicy Warszawy. Do wygrania są wspaniałe nagrody, a do zdobycia – kolejne stopnie Superbohatera! Szkolenie na ogół odbywa się w godzinach 11:00-14:00 (uwaga, na Agrykoli wyjątkowo w godzinach 13.00-16.00). Od godziny 13:00 do 15:00, w trakcie uroczystego pasowania na Superbohaterów, trwać będzie piknik rodzinny z animacjami, warsztatami kulinarnymi o zdrowym żywieniu, konkursami oraz Mobilną Wypożyczalnią Objazdową (na Agrykoli piknik jest już od 11stej!). Zapewni ona rozrywkę wszystkim piknikowiczom. Wspólnie z II Warszawskim Dniem Energii „Energia Nowej Warszawy” uczestnicy przyglądać się będą pokazom pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz uczestniczyć będą w wycieczce do Fabryki Energii i Przepompowni Batory. Zapraszamy do Parku Agrykola!

Fundacja Miejsce Kreatywne przygotowała na czas wakacji serię różnorodnych spotkań. Pod nazwą “Kreatywna lodówka” kryją się warsztaty o zdrowym żywieniu, “Rozśpiewana rodzinka” to warsztaty wokalne, a “Warszawska Akademia Młodego Naukowca” zapewnia niezapomniane eksperymenty pod okiem fachowców. Od momentu zakończenia roku szkolnego do końca sierpnia, w różnych rejonach Warszawy, odbędą się zajęcia zatytułowanie “Spacerownia”, które uczą w praktyce jak bawić się z dziećmi w przestrzeni miejskiej oraz pomagają zintegrować środowisko młodych rodziców. Przekonajcie się, jakimi ciekawymi doświadczeniami możecie wymienić się z innymi! Ale to nie wszystko!

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii powraca z cieszącym się powodzeniem projektem wycieczek: “WARSZAWA, Ty i ja. Na tropie tajemnic heraldyki”. Są to wakacyjne wycieczki historyczne dla całej rodziny, uwzględniające tajemnicze i zapomniane zakątki Warszawy. W wybrane soboty i niedziele wakacji odwiedzone zostaną kolejne dzielnice. Trasy są nowe, a dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody. Warto poświęcić 2 godziny na zdobycie tak intrygującej wiedzy!

Integrację międzypokoleniową przygotowała Fundacja Rodzinna http://www.fundacjarodzinna.org.pl/ . W formie “Gier i zabaw podwórkowych”, zapraszają na serię 18 weekendowych spotkań z warszawskimi rodzinami w przestrzeni stołecznych parków i skwerów, których tematem będą gry i zabawy różnych pokoleń (dzieci, rodziców i dziadków). Przypomnijcie sobie swoje dawne zabawy, drodzy rodzice! Z pewnością zaimponujecie pociechom swoją pomysłowością z dzieciństwa.

Jak widać oferta miejskich atrakcji przewidziana jest dla wszystkich mieszkańców, obfituje w bezpłatną naukę, zabawę i rozwój dzieci w każdym wieku. Nie zapomnijcie odwiedzić stron organizatorów. Tam zaczerpniecie wszelkich informacji i dowiecie się, co czeka Was w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nie może Was zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy:-)

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<