Aktualności

Off Plus Camera przekracza granice

Off Plus Camera przekracza granice

12 lutego, 2015 0 komentarzy

540 kilometrów dzieli Kraków od Berlina, 750 od Wenecji, 1100 od Rotterdamu. Aby dostać się na Festiwal Sundance należy pokonać ponad 8000 kilometrów, po przejechaniu kolejnych 500 jesteśmy Hollywood. Festiwal Off Plus Camera udowadnia, że te odległości nie mają znaczenia.

Przez 10 festiwalowych dni w Krakowie będzie można oglądać najciekawsze produkcje wyselekcjonowane na całym świecie. Po raz kolejny miasto odwiedzą gwiazdy należące do hollywoodzkiej czołówki. Festiwalowe nagrody są jednymi z najwyższych na świecie. O 100 000 USD (Krakowską Nagrodę Filmową) walczy 12 obrazów z całego świata, a równolegle o 100 000 PLN – Polski Noble Filmowy –starają się polskie produkcje. – Festiwalem chcemy coś zmieniać – wspierać młodych, niezależnych reżyserów i scenarzystów. Ułatwiać im nawiązywanie kontaktów zawodowych również poza Polską – podkreśla Szymon Miszczak, Dyrektor Festiwalu.

Już po raz trzeci OFF PLUS CAMERA zaprosi filmowców na specjalne zajęcia branżowe. W ramach Off Camera Pro Industry odbędzie się Program pod nazwą „Akademia”, z kolei „1:1” to specyficzny „market” polskich projektów, które poddawane są ocenie zagranicznych ekspertów.

Po dniu wypełnionym filmowymi wrażeniami, wieczorem Festiwalem zawładnie Off Scena. Każdego dnia czeka nas kilka koncertów.

Festiwal Off Plus Camera jest laureatem nagrody PISF w kategorii „Międzynarodowe wydarzenie filmowe”. Ania Trzebiatowska i Szymon Miszczak za swoją działalność na rzecz kultury zostali wyróżnieni nominacją w plebiscycie „Dziennika Polskiego” – Krakowianin 2014.

Do zobaczenia w Krakowie od 1 do 10 maja 2015 roku. Więcej informacji o tegorocznej edycji Festiwalu można znaleźć na www.offpluscamera.com.

Kontakt z mediami:

Alicja Myśliwiec

tel. 0 503 028 993

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<