Aktualności

OFFICE Style, czyli innowacyjny program lojalnościowy na miarę XXI wieku – dla nowoczesnych kobiet biura!

OFFICE Style, czyli innowacyjny program lojalnościowy na miarę XXI wieku – dla nowoczesnych kobiet biura!

2 lutego, 2012 0 komentarzy

Sekretarka parzy tylko kawę dla szefa i ładnie się uśmiecha? Owszem też, ale nie tylko! Na szczęście taki wizerunek tej niedocenianej profesji przechodzi powoli do lamusa. Niski prestiż zawodu sekretarki związany jest z łatwą zastępowalnością osób na tym stanowisku. Okazuje się jednak, że dzisiaj sekretarki z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą są  dla szefów firm bezcennym pracownikiem.

Według szacunków EUMA (European Managment Assistants) w sektorze prywatnym pracuje ponad pół miliona sekretarek i asystentek. Zarobki wahają się w większosci od 1000zł do 3000zł brutto. Są jednak miejsca, gdzie asystentka może zarobić więcej, ale w przeważającej większości  to zawód nisko opłacany, a wymagania stawiane wspólczesnym sekretarkom są coraz wyższe. Nie wystarczy już tylko ładnie wyglądać i pisać na maszynie, jak kiedyś, obecne wymagania stawiane sekretarkom sięgają znacznie dalej.

Wygląd zewnętrzny nie jest już jedynym atutem, jaki powinna posiadać sekretarka XXI wieku. Oprócz umiejętności praktycznych czy dyspozycyjności, dużą rolę odgrywa wiek, prezencja i wysoka kultura osobista. Oczekiwania wobec dzisiejszych sekretarek są niemalże identyczne, jak te stawiane osobom ubiegającym się o stanowiska menedżerskie.
Najważniejsze z nich to: znajomość przynajmniej jednego języka obcego, umiejętność obsługi urządzeń biurowych, praktyczna znajomość kilku programów komputerowych, prowadzenie korespondencji drogą e-mailową oraz korzystania z Internetu. Niezbędna jest  także wiedza z zakresu organizacji i zarządzania. Zaradna sekretarka powinna  być przygotowana na nieoczekiwane sytuacje oraz skutecznie bronić swojego szefa przed natrętnymi klientami.

Praca w sekretariacie zmusza do ciągłego doskonalenia umiejętności, a ciągły kontakt z ludźmi zmusza do pracy nad sobą. Wymagania rosną, obowiązków przybywa, a dodatkowych premii, czy też szkoleń – brak. Tak wygląda szara biurowa rzeczywistość. Z pomocą przychodzą programy lojalnościowe, które oferują w większości jedynie nagrody rzeczowe za zakup produktów premiowanych.
Jest jeden wyjątek – od 2007 roku istnieje program lojalnościowy OFFICE Style skierowany głównie do sekretarek i asystentek – oferujący zdecydowanie więcej niż tylko nagrody rzeczowe!

Oprócz nagradzania uczestniczek programu za zakupy produktów premiowanych (papieru biurowego marki POL oraz kawy z sklepu internetowego Shoppo.pl), OFFICE Style daje możliwośc ciągłego doskonalenia się w swoim zawodzie poprzez organizację licznych szkoleń i warsztatów.

OFFICE Style posiada swój portal internetowy www.officestyle.pl, w którym oprócz najważniejszych informacji dotyczących programu lojalnościowego, uczestniczki mogą znaleźć profesjonalne artykuły na temat problematyki biznesowej, psychologii, ekologicznego i zdrowego stylu życia oraz nowinek ze świata mody. OFFICE Style to także niezliczona ilość konkursów i eventów organizowanych specjalnie dla uczestników programu.

OFFICE Style jest stałym partnerem projektu Multikina – Kino na Obcasach, czyli filmów tylko dla Pań. Każdy seans poprzedzony jest imprezami towarzyszącymi – pokazami stylistów mody, fryzjerów, czy spotkaniami z reżyserami.

Uczestnictwo w programie OFFICE Style to także szansa darmowego udziału w szkoleniach z najlepszymi trenerami rozwoju osobistego w Polsce, a także możliwość wyjazdu do Kwidzyna, by wspólnie z OFFICE Style odwiedzić imponującą fabrykę International Paper (głównego partnera programu) i wziąć udział w licznych atrakcjach towarzyszących.

OFFICE Style posiada także swój autorski portal społecznościowy – Life OFFICE Style (www.life.officestyle.pl), gdzie można porozmawiać na bardzo liczne tematy i poznać innych uczestników programu.

Program posiada także swój profil  na Facebooku i objął  patronatem medialnym blog Biuroplotka (http://biuroplotka.blog.onet.pl/), czyli zwariowane  przygody Tiny i Matiego – pracowników jednej z agencji reklamowych!

Każdego roku OFFICE Style organizuje duży event pod nazwą Akademia Doskonalenia Stylu. Odbyło się już pięć edycji tego niezwykłego wydarzenia!
Akademia Doskonalenia Stylu jest prestiżową nagrodą w konkursie organizowanym przez Program OFFICE Style, z myślą o osobach pracujących w biurze. Aby wygrać zaproszenie na Akademię, należy wykazać się wiedzą i doświadczeniem w zakresie pracy biurowej i obsługi sekretariatu firmy.
W tym roku szczególnym gościem Akademii była Monika Jaruzelska, znana stylistka, która specjalnie dla uczestniczek poprowadziła wykład z nowoczesnego dress code’u.
Zwyciężczynie konkursu spędziły cztery dni w luksusowym hotelu ze SPA oraz wzięły udział w licznych warsztatach i szkoleniach.
Nowoczesne technologie XXI wieku stwarzają możliwość kontaktu z innymi osobami za pośrednictwem mediów elektronicznych. Coraz częściej zawieramy najpierw znajomości w świecie wirtualnym, a dopiero potem mamy szansę spotkać się w realu.

Program lojalnościowy OFFICE Style to także możliwość poznania osób podobnych do nas – pracujących w biurze, ale i nie tylko. Wspólna wymiana doświadczeń – pozwala na ciagły rozwój siebie. To miejsce wielu możliwosci, gdzie życie biurowe nabiera tempa, a przy okazji pozwala na zdobycie cennych nagród, choćby w postaci uczestnictwa w wycieczce do Kwidzyna, czy też wzięcia udziału w prestiżowych warsztatach podczas Akademii Doskonalenia Stylu.

Małgorzata Piechota
PR Manager OFFICE Style

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<