Aktualności

Anna Kopciowska: „Rób więcej, niż możesz”

Anna Kopciowska: „Rób więcej, niż możesz”

11 sierpnia, 2014 0 komentarzy

„Nie jesteś moim ani pierwszym, ani ostatnim klientem, ale pracując ze mną tak właśnie będziesz się czuł”- to motto wybitnej trenerki najlepiej odzwierciedla jej podejście do każdego klienta i do każdego problemu, jaki on niesie.

Można mieć znakomity pomysł na biznes, można mieć świetny i szczegółowy plan. Ale gdy zabraknie nam konsekwecji i uporu w podejmowanych działaniach, po projektach, które tak łatwo mogłyby zostać zrealizowane zostają tylko marzenia. One z kolei, odgrzewane wraz z każdym życiowym niepowodzeniem, podkopują naszą wiarę w siebie. Z takimi sytuacjami niejednokrotnie miała do czynienia Anna Kopciowska, trenerka biznesu:

„Większość ludzi ma dość duże problemy z działaniem. Są czasami takie osoby, które zaczynają „coś” robić i po chwili wycofują się szukając nowego pomysłu. Są też tacy, którzy bez zastanowienia i zaplanowania podejmują decyzję i „do przodu”. Następnie za jakiś czas myślą o tym, co zrobili, dlaczego to zrobili itd. Sztuka odnoszenia sukcesu polega przede wszystkim na równowadze w życiu i wytrwałości w działaniu. Jeżeli wymyślisz coś, masz dobry pomysł np. na biznes, następnie ułożysz plan działania i w końcu podejmiesz decyzję aby zacząć działać i działaś miej w sobie odwagę i upór aby wytrwać w tym działania – nie jeden dzień, tydzień, miesiąc, rok – tylko tyle ile trzeba, aby osiągnąć zamierzony cel.”

Ze słów Anny Kopciowskiej bije dawka ogromnego doświadczenia. Faktycznie, dorobek trenerki jest naprawdę imponujący: jest wyłącznym przedstawicielem i konsultantem na Europę Firmy Personality Resources International USA/Canada. Szkoli rocznie ponad 5000 osób w tym managerów średniego i wysokiego szczebla w dużych i średnich firmach w Polsce i za granicą (MICROSOFT, Ernst & Young, PZU, ALIOR BANK, AXA, PKO SA i wiele innych). Z branżą szkoleniową ściśle związała się od 2005r. – jako trener motywacyjny i trener sprzedaży zdobywała doświadczenie u Briana Tracy, światowej klasy eksperta sprzedaży. Jest absolwentką prestiżowego programu Brian Tracy International – Advence Mentoring Program.

Zakres szkoleń udzielanych przez Annę Kopciowską jest niespotykanie rozległy i obejmuje takie dziedziny jak: lidership, umiejętności manadżerskie i budowania zespołu, asertywność, sprzedaż, negocjacje, standardy obsługi klienta i rozwoju osobistego.

Mimo tak dużej liczby szkoleń, jakich trenerka udziela, Anna Kopciowska zawsze podkreśla, że najistotniejszą częścią jej pracy jest indywidualne podejście do klienta i wyczucie na jego potrzeby:

„Często spotykam się w swojej pracy zawodowej z menedżerami, których dotknęło tzw. wypalenie zawodowe.  Presja czasów, w jakich żyjemy, wpływa na większość z osób w bardzo zły sposób, co w perspektywie czasu przekłada się na wszelkie wyniki zarówno w ich życiu osobistym, jak i zawodowym.- mówi coach Anna Kopcińska w jednym z wywiadów- O każdej porze dnia i nocy 60% firm na całym świecie wprowadza usprawnienia i reorganizację. Ta ogromna presja wywierana na wszystkich  pracownikach w szczególny sposób udziela się właśnie menadżerom. Mnóstwo czasu oraz setki tysięcy złotych nakładów finansowych kosztuje firmę poszukiwanie odpowiednich osób na konkretne stanowiska. Każdy menadżer powinien szczególnie zadbać o swoje dodatkowe (inne niż konkurencja) umiejętności.  Uważam, że w największym stopniu należą do nich umiejętności zwiększania efektywności pracy w całym zespole. Umiejętność jednoczenia ludzi, a nie panowania nad nimi jest tą, za którą w USA czy Kanadzie płaci się najwięcej. Ta świadomość dotarła także do polskich przedsiębiorców. Siła wiedzy, kim tak naprawdę jesteś, wzmacnia twoją pozycję, a w organizacji zwiększa efektywność i maksymalne wykorzystanie talentów.”

Ta zasada dotyczy jednak nie tylko środowisk menadżerskich, gdyż Anna Kopciowska pracuje także dla szeroko pojętych grup kobiecych. Jest bowiem założycielką Forum Kobiet Sukcesu w Polsce, USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Pomaga kobietom zdefiniować własne potrzeby, odnaleźć w sobie siłę, która poprowadzi je do sukcesu rozumianego w szerokim kontekście.

W ciągu ostatnich 12 lat udało mi się pomóc tysiącom ludzi, wprowadzając w ich życia zmiany, które wpłynęły na obrót sytuacji na lepsze”- mówi Anna Kopciowska. W słowach trenerki nie ma cienia przesady. Podczas swoich sesji coachingowych Anna Kopciowska udziela bowiem porad z tak szerokiego zakresu, jak m.in.: tworzenie strategii rozwoju kariery, potencjalne możliwości i ograniczenia rozwoju, kształtowanie własnego wizerunku na rynku pracy. Duży nacisk podczas swych szkoleń trenerka kładzie na zwiększenie siły zaangażowania i motywacji do wprowadzania zmian oraz precyzyjne określenie celów zawodowych i sposobu ich realizacji. Firmy szukające profesjonalnego wsparcia mogą znaleźć na sesjach coachingowych Anny Kopciowskiej także audyt talentów Identity Mapping TM. To najnowsze narzędzie w zarządzaniu zasobami ludzkimi pomaga zdobyć i zatrzymać najlepszych:

„To interaktywny model, który w 20 minut pozwala prezesom, menedżerom i pracownikom poczuć się właściwym człowiekiem na właściwym miejscu i zrozumieć działania innych. Program ten z wielkim powodzeniem wprowadziły takie firmy na świecie jak IBM, MICROSOFT, AMERICAN EXPRESS i wiele innych. Tam „na poczekaniu” zwiększono wydajność zespołów z 12% nawet do 400%. Wskazuje na kompatybilność silnych stron pracownika do stanowiska lub  braku tych stron. Wspomaga procesy rekrutacji. Wzmacnia zaangażowanie pracowników. Obniża rotację pracowników, a tym samym koszty przeznaczone na szkolenia i czas, w jakim nowy pracownik zapoznaje się i nabiera w prawy w nowych obowiązkach.”

Swoim doświadczeniem coach Anna Kopciowska dzieli się rownież z czytelnikami. Jest bowiem autorką popularnej książki „Coach yourself”, a w 2014 roku ukażą się kolejne dwie książki „Trenerzy sukcesu” i „Kolor sukcesu”.

Anna Kopciowska jest mentorem, ale i wspierającym przyjacielem :”dla wszystkich tych, którzy poznali techniki wyznaczania celów, wiedzą jak to się robi, przeczytali już masę książek na ten temat jak szybko wyznaczyć i zrealizować cele, zrobili pierwszy krok i zatrzymali się sami nie wiedząc dokładnie na czym i dlaczego. Dla wszystkich tych, którzy zadają sobie wiele pytań na temat własnego charakteru, emocji, efektów życiowych, porażek lub sukcesów”.

Więcej na: www.kopciowska.pl

Joanna Bielas/ AGENCJA I.D.MEDIA 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<