Aktualności

Otwarcie sezonu outdoorowego

Otwarcie sezonu outdoorowego

18 czerwca, 2015 0 komentarzy

Lato tuż tuż, warto więc wykorzystać piękną pogodę i korzystną aurę na podbudowanie swojej kondycji fizycznej. Wbrew pozorom, aby zafundować sobie orzeźwiający trening na świeżym powietrzu, nie musimy nigdzie wyjeżdżać. Miasto też nam dostarcza rozmaitych plenerów, idealnie nadających się na aktywności sportowe.

Warto zapoznać się z bardzo modną w ostatnich latach dyscypliną, czyli nordic walkingiem. Chodzi o szybki marsz przy pomocy specjalnie wyprofilowanych kijków, które mają za zadanie odciążyć nasze kolana, tym samym zapełniając większy komfort chodu i bezpieczeństwo dla naszych więzadeł. Kijki trekkingowe przydadzą się jednak nie tylko na szlakach górskich. Można je równie dobrze zabrać na długi spacer do parku czy pobliskiego lasu.
Minęły już dawno czasy, gdy podwórka i parki zaopatrzone były jedynie w piaskownice i kilka połamanych ławek. Dziś zarówno place zabaw jak i tereny parkowe (często zresztą połączone) oferują nam o wiele więcej. Stąd też w wielu z nich aż roi się od biegaczy, rowerzystów i rolkarzy, z radością wykorzystujących gęstą sieć ścieżek.
Kilka lat temu świat podbiła nowatorska dziedzina sportu, mianowicie parkour. Główną ideą parkouru jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Cała idea zrodziła się dzięki francuskiemu filmowi „13 Dzielnica”, natychmiast podbijając serca wszystkich młodych ludzi i fanów freerun.
Parki wydają się idealną przestrzenią dla uprawiania tych szalonych dyscyplin. Jako przeszkody można wykorzystać wszystko: parkowe ławki żeliwne, murki, barierki, trzepaki, pale, huśtawki. Coraz częściej w parkach pojawiają się także specjalnie tworzone, zmodernizowane „ścieżki zdrowia”, wzbogacone nowymi sprzętami takimi jak ścianka wspinaczkowa. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom, bieg w parku możemy z powodzeniem uzupełnić o zestaw ćwiczeń siłowych, kondycyjnych i sprawnościowych w czym dopomogą wszelakie drabinki, liny i zjeżdżalnie.
Odrobina sportu może być także niezłym urozmaiceniem rodzinnego, niedzielnego pikniku w parku. Warto wtedy zabrać nie tylko kosze z pysznym jedzeniem, ale również paletki do badmintona, piłkę, kijki do nordic walkingu, frisbee czy inne dostępne nam gadżety.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<