Aktualności

Polisa na życie dla dziecka – kiedy warto o niej pomyśleć?

Polisa na życie dla dziecka – kiedy warto o niej pomyśleć?

19 września, 2016 0 komentarzy

Zostając rodzicem musisz myśleć o przyszłości swojego dziecka. Jak zabezpieczyć jego przyszłość? Możesz to zrobić sięgając po produkty ubezpieczeniowe. Czy polisa na życie dla dziecka do dobre rozwiązanie?

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się różne ubezpieczenia. Polisa na życie to jeden z bardziej popularnych produktów. Interesują się nim m.in. osoby zaciągające kredyt hipoteczny czy główni żywiciele rodziny. Każdy, kto wykupi  takie ubezpieczenie, może być pewien, że po jego śmierci najbliżsi nie pozostaną bez finansowego wsparcia – otrzymają je od ubezpieczyciela zobowiązanego wypłacić świadczenie na podstawie zawartej umowy.

Polisa na życie to produkt uniwersalny, bo mogą z niego skorzystać osoby w różnym wieku. Najczęściej wykupują ją osoby dorosłe z myślą o sobie. A dziecko? Wielu troskliwym rodzicom wydaje się, że polisą dedykowaną najmłodszym jest posagowa. To błędne myślenie – polisa na życie dla dziecka jest równie istotna. Dlaczego i gdzie warto wykupić dziecku ubezpieczenie na życie?

Grupowa polisa nie zawsze wystarczy

Gdy dziecko osiąga wiek szkolny, rodzice najczęściej wykupują dostęp do grupowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. To dobre, ale na pewno nie najlepsze rozwiązanie. Fakt, że znaczenie tych produktów zostało zmarginalizowane sprawia, że rodzice nie mogą liczyć na wysokie odszkodowanie, jeżeli dziecko dozna urazu. Z pewnością suma wypłacona przez ubezpieczyciela nie pokryje np. rehabilitacji. Właśnie dlatego lepszym rozwiązaniem jest negocjowanie indywidualnych warunków takiej polisy lub zakupienie polisy na życie.

Szukasz polisy na życie? Dowiedz się więcej. 

Ubezpieczenie na życie dla dziecka – dlaczego warto?

Polisa na życie pozwala zabezpieczyć byt dziecka choćby w przypadku przewlekłej choroby. Jeżeli wybierzesz właśnie ochronną opcję, to możesz mieć pewność, że będziesz miał pieniądze na leczenie dziecka lub na jego rehabilitację wówczas, gdy będzie to konieczne. Z uwagi na wiek dziecka i mniejsze ryzyko zachorowania, możesz również liczyć na niższą składkę. W efekcie takie rozwiązanie jest  opłacalne i warto je przemyśleć.

Ubezpieczenia na życie to nie tylko produkty pełniące funkcję ochronną. Powinieneś mieć świadomość, że z myślą o dziecku możesz zakupić również polisę ochronno-inwestycyjną. Opcja inwestycyjna zabezpieczy je na przyszłość, gwarantując mu środki finansowe na dobry start. Dzięki otrzymanej kwocie nie będziesz musiał się martwić na przykład  o sfinansowanie jego studiów.

A może polisa posagowa?

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz całą paletę różnych produktów. Z myślą o dziecku stworzone zostały  polisy posagowe. Dzięki takiemu ubezpieczeniu z powodzeniem zabezpieczysz dziecko na przyszłość.

Polisa posagowa to również w pewnym sensie polisa na życie dla Twojego dziecka. W tym przypadku bowiem zabezpieczasz jego przyszłość. Zgromadzone środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel – studia, ślub czy wkład własny na mieszkanie. To bardzo duża pomoc na start.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<