Aktualności

Rozwój osobisty – poznaj Preply i języki obce

Rozwój osobisty – poznaj Preply i języki obce

5 listopada, 2015 0 komentarzy
Język niemiecki jest drugim co do popularności językiem, którego Europejczycy uczą się jako obcego. Znajomość niemieckiego przydaje się w kontaktach handlowych jak i towarzyskich. Niemcy są potęgą przemysłową na świecie, ale także wiodą prym na rynku wydawniczym oraz w nauce. Mnóstwo badań naukowych przeprowadzanych jest na uczelniach niemieckich i z udziałem niemieckich naukowców, co za tym idzie nowinki techniczne, technologiczne i wiele innych informacji ze świata nauki jako pierwsze pojawiają się w języku niemieckim. Na gruncie polskim warto wspomnieć iż wiele koncernów i firm niemieckich posiada w Polsce przedstawicielstwa, filie. Dla poprawnej komunikacji wewnętrznej z centralą firmy wskazana jest znajomość niemieckiego. Popularna emigracja za pracą do zachodniego sąsiada to także powód do nauki niemieckiego wśród rodaków.

Nauka w sieci to wielkie ułatwienie i znak czasów.

XXI wiek wiele dziedzin nauki przeniósł do internetu. W przypadku języków obcych ułatwiona komunikacja międzynarodowa online stworzyła ogromną potrzebę nauki języków. Spędzając czas w sieci lubimy poznać nowe osoby, porozmawiać z innymi, temu sprzyja znajomość między innymi niemieckiego. Aktywność w grupach i społecznościach międzynarodowych oraz wielojęzycznych sprzyja nabywaniu języka poprzez jego stosowanie i używanie w praktyce, niemniej nie rzadko to za mało by nauczyć się języka.

Niemieckiego w Polsce uczy się coraz więcej osób – jak podaje portal Rzeczpospolita. Popularność niemieckiego wynika głównie z sąsiedztwa,a le również rozwiniętej współpracy firm polskich i niemieckich na wielu polach. W wyniku dużego zainteresowania nauka niemieckiego rozwijają się nie tylko szkoły językowe oferując profesjonalne kursy języka niemieckiego ale również ewolucji podlega nauka w sieci, samodzielny sposób poznawania i nabywania języka. Poza kursami zagranicznymi oraz korepetycjami indywidualnymi dostępne są kursy niemieckiego przez Skype. Platformy e-learningowe zapewniają rozbudowaną ofertę dydaktyczną z wykorzystaniem darmowego komunikatora internetowego jakim jest Skype. Dużą popularnością cieszą się korepetycje indywidualne online, z jakich korzystają nie tylko uczniowie, ale i przedsiębiorcy, osoby zapracowane i mało dyspozycyjne. Pionierskim serwisem na polskim rynku umożliwiającym skorzystanie z korepetycji z niemieckiego jest Preply.com. Platforma swoim użytkownikom prezentuje obszerną bazę kontaktów lektorów i native speakerów z języka niemieckiego oraz wielu innych języków. Korzystanie z Preply nie jest płatne, a bardzo korzystne bowiem poza możliwością  poznania wielu lektorów można skorzystać z ich oferty przy pomocy Preply. To doskonałe rozwiązanie na wypadek ewentualnego trafienia nieuczciwego korepetytora. Jeżeli nie jesteś przekonany do nauki online, nie wyobrażasz sobie jak mogłyby wyglądać takie zajęcia możesz to sprawdzić korzystając z darmowej lekcji testowej jaką gwarantuje Preply dla swoich użytkowników. Liczne promocje i bonusy jakie serwis proponuje to dodatkowe zalety Preply.

Co ważne w sieci nie trudno znaleźć lektora niemieckiego bez względu na poziom zaawansowania, co może nie być tak trudne jak poszukiwania stacjonarnie, zwłaszcza w niewielkich miejscowościach, czy regionach gdzie niemiecki nie jest popularny. Kursy niemieckiego przez Skype mogą być doskonałym uzupełnieniem procesu dydaktycznego, jak również mogą stanowić bazę dla nauki języka. Możliwości Skype pozwalają na łączenie się jednocześnie kilku osób z lektorem w ramach video konferencji jak i naukę w systemie jeden na jeden. W przypadku nauki indywidualnej zyskujemy elastyczność tempa pracy, zakresu materiału, metod nauczania jak również terminu zajęć. Dzięki połączeniu się przez Skype można pobierać naukę nie zależnie od tego gdzie w danej chwili się znajdujemy. To duży plus dla osób mobilnych, gdyż częste delegacje, wyjazdy czy bycie poza domem nie jest przeszkodą w doskonaleniu języka obcego.

Dzięki Preply możesz uczyć się z kim chcesz i gdzie chcesz

Sam zdecydujesz jakiego korepetytora wybierzesz oraz w jakich godzinach i w jakie dni tygodnia chcesz się uczyć niemieckiego. Bogata baza lektorów Preply umożliwia dopasowanie lektora do twoich potrzeb. Chcąc zaoszczędzić na kosztach możesz sięgnąć po pomoc początkujących filologów i lektorów, jeśli jednak zależy Ci na poznaniu fachowego słownictwa, branżowego żargonu również możesz wybrać odpowiednią osobę z kwalifikacjami w tym zakresie.

Korepetycje z niemieckiego przez Skype mają szereg zalet, przede wszystkim są wygodnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej leniwych uczniów. Wraz z upowszechnieniem się kursów online zniknęły największe wymówki jak konieczność dojazdu na kurs lub brak oferty kursów w pobliżu miejsca zamieszkania. Wybierając korepetytora online możesz wybrać osobę z drugiego końca Polski czy świata, nie musisz korzystać z korepetycji monopolistów w Twojej miejscowości, możesz również wybrać ofertę korzystniejszą cenowo od korepetycji lokalnie proponowanych. Co istotne, w Preply kupujesz godzinę zajęć, nie musisz decydować się o wykupieniu całej serii, kursu jak bywa to w przypadku zorganizowanych kursów szkół językowych. Korepetycje możesz przerwać w każdej chwili bez zobowiązań, co więcej nie muszą one być zorganizowane w cykliczny kurs. Z zajęć przez Skype możesz skorzystać  w razie takiej potrzeby, dla sprawdzenia postępów w nauce i umiejętności, czy w ramach treningu. Kluczowym plusem nauki z osobistym korepetytorem jest fakt, iż może on dotrzeć do ucznia metodami odpowiednimi dla ucznia. Dobrane dobrze metody ćwiczeń, zainteresowanie tematyką są bardzo ważne dla efektywności nauki. Każdy z nas jest inny, jedni maja większe problemy z pisownią, inni z rozmową. Identyfikacja potrzeb wespół z kreatywnym sposobem nauczania zapewniają sukces. Wiele ćwiczeń nie ma możliwości przeprowadzić w grupie, jakie można wykonać przez Skype. Korzystając z komunikatora warto wykorzystać jego wszystkie opcje, w tym edytora tekstu. Prócz korepetycji warto wspomnieć także o konwersacjach. Duża ilość native speakerów stwarza możliwość do wybierania osób o wspólnych zainteresowaniach, poznawania coraz to nowszych dyskutantów i poruszania coraz to ciekawszych tematów szkoląc płynność wypowiedzi dosłownie na każdy temat.

Korepetycje z niemieckiego to świetny pomysł dla emigrantów, którzy chcą wesprzeć swój niemiecki fachową wiedzą, jak również oferta dla osób które wyjechały na studia w Niemczech i nie nadążają z nauką niemieckiego. Rynek odbiorców dla oferty jaką są kursy niemieckiego przez Skype jest równie rozległy co baza lektorów i native speakerów niemieckiego. W przypadku native speakerów online zaletę stanowi możliwość skorzystania z konwersacji nie tylko w niższej cenie niżeli u okolicznych native speakerów ale także możliwość porozmawiania z ciekawymi osobami, zamieszkującymi różne regiony Niemiec, Austrii, świata.

Jeśli jeszcze nie wiedziałeś o możliwości nauki w sieci z pomocą Skype, nie znasz Preply.com musisz spróbować, a przekonasz się że to bardzo komfortowy sposób nauki nie dla wybranych, ale dla każdego, tak początkującego, jak i zaawansowanego ucznia języka niemieckiego. Doskonała jakość nauczania oraz wygoda przemawiają za wyborem właśnie tej metody nauki, która jest przyszłością edukacji XXI wieku i internetu.

Osobom, którym zależy na nauce niemieckiego jak i innych języków obcych zapraszamy na stronę Preply: http://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-niemieckiego  gdzie można wybrać ponad kilkanaście języków obcych zarówno ucząc się przez skype jak i tradycyjnie czyli w domu/szkole. Powyższy artykuł powstał z racji ogromnej popularności jaką cieszą się korepetycje z niemieckiego w 2015 roku. Niemiecki to drugi najważniejszy język w UE zawsze będzie miał duże znaczenie gospodarcze i polityczne.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<