Aktualności

Twoja strefa relaksu

Twoja strefa relaksu

24 sierpnia, 2015 0 komentarzy

Praca, zakupy, dom. Pranie, gotowanie, sprzątanie. Czas dla męża, czas dla dzieci, czas dla rodziny. Brzmi znajomo? Kiedy natłok codziennych obowiązków przytłacza, a adrenalina sięga zenitu, warto znaleźć chwilę tylko dla siebie, by nie zwariować.

Codzienne tempo życia nie jest łatwe. Dodatkowo stres, presja czasu i permanentne zmęczenie bardzo negatywnie wpływają na samopoczucie. Psychologowie ostrzegają – długotrwałe, przewlekłe stany stresowe mogą prowadzić do poważnych schorzeń, jak depresja czy nerwica lękowa. Warto nauczyć się odczytywać sygnały organizmu i zwalczać problemy w zalążku. By cieszyć się dobrym samopoczuciem na co dzień, trzeba nauczyć się poprawnie… odpoczywać!

Kontroluj oddech

Zasypianie na siedząco, przy stole w jadalni, nie jest najlepszym pomysłem na idealny odpoczynek. Kiedy czujemy się zestresowani, zmęczeni i bez energii, warto na chwilę wyjść z domu. I – bynajmniej – nie chodzi tu o morderczy jogging. Wystarczy kwadrans na świeżym powietrzu. Powolny spacer, połączony z miarowym oddechem, dotleni organizm i przyniesie ulgę skołatanym nerwom. Po powrocie do domu warto poświęcić chwilę na leżenie z nogami w górze. Dobrym rozwiązaniem są regularne treningi jogi i pilatesu – wyciszają, uspokajają i uczą poprawnego oddychania.

Wieczór relaksu

Planując codzienne obowiązki, nie zapominaj o sobie. Spróbuj wygospodarować czas na prywatny wieczór SPA. Weź relaksującą, długą kąpiel. Zapal świeczki, włącz ulubioną muzykę. Poeksperymentuj z zapachami olejków do aromaterapii. Na zmęczenie pomagają orzeźwiające cytrusy, kojąca lawenda i świeża mięta. Użyj ulubionych kosmetyków, zrób peeling i maseczkę. Delektuj się ciszą i czasem sam na sam ze sobą. Nie myśl o problemach i bolączkach życia codziennego. Staraj się głęboko oddychać. Po relaksacyjnej kąpieli załóż ulubiony dres i kontynuuj przyjemności. Przygotuj lekką kolację i włącz ukochaną komedię romantyczną. Jeśli partner woli oglądać mecz, skorzystaj z drugiego telewizora. W takich chwilach idealnie sprawdzi się np. pakiet Multiroom od Inea.pl. Sama, w czterech ścianach, możesz cieszyć się prywatnym seansem kinowym i zapomnieć o trudach codziennego życia. Pozwól sobie na głośny śmiech i łzy wzruszenia, wyrzuć z siebie nagromadzone, negatywne emocje. Przed snem wywietrz sypialnię i wypij kojąca herbatę z melisy.

Spotykaj się przyjaciółkami

Zatracona w codziennej gonitwie nie masz czasu dla znajomych i przyjaciół? Błąd. Spotkanie z przyjaciółką i szczera rozmowa potrafią zdziałać więcej niż wizyta u psychologa. Zaplanuj prawdziwy, babski wieczór. Przygotujcie wspólnie ulubione przekąski, zaopatrzcie się w butelkę dobrego wina, wyłączcie telefony i schowajcie je, aby nie rozpraszały uwagi. Wyrzućcie z sobie negatywne myśli i emocje, powiedzcie na głos o swoich problemach i obawach. To sprawi, że poczujesz się lżejsza na duszy i spokojniejsza, spojrzysz na życie z innej perspektywy. Nic tak bowiem nie pomaga, jak rada prawdziwej przyjaciółki.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<