Aktualności

„Ubezpieczenie na życie jako prezent”

„Ubezpieczenie na życie jako prezent”

16 lutego, 2015 0 komentarzy

Czy nabycie jednej z oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe polis można potraktować jako prezent?

 Z myślą o naszych najbliższych wybieramy najczęściej praktyczne prezenty. Wśród takich można wskazać na ręcznie zdobioną filiżankę czy ciepły koc. Nie brakuje też osób, które wybierając upominki kierują się zainteresowaniami tego, kto zostanie obdarowany. Do kwestii prezentów można podejść jeszcze w inny sposób. Myśląc o przyszłości i bezpieczeństwie najbliższych, warto rozważyć nabycie polisy ubezpieczenia na życie. Szeroka oferta firm ubezpieczeniowych sprawia, że każdy zainteresowany może znaleźć coś ciekawego z myślą zarówno o sobie, swoich dzieciach, jak i rodzicach.

 Bezterminowe ubezpieczenia z myślą o seniorach

 Ubezpieczenia dostępne na rynku można podzielić na polisy terminowe i bezterminowe. Umowę bezterminową zawrzeć można z myślą o swoich rodzicach. Wśród firm ubezpieczeniowych oferujących polisy na życie dla seniorów wymienić można m.in. 4Life Direct, Allianz czy Generali Życie. Pierwszy z wymienionych podmiotów gwarantuje pozytywne rozpoznanie każdego wniosku dotyczącego osoby w wieku od 18 do 85 lat. Gwarancja niezmienności składki przez cały czas trwania umowy, brak konieczności dostarczania wyników badań lekarskich czy zaświadczeń o stanie zdrowia oraz możliwość wyboru sumy ubezpieczenia (od 1 000 zł do 100 000 zł) jest kuszącą alternatywą dla tradycyjnych prezentów.

 Myśląc o dzieciach

 Rodzice poszukujący praktycznego prezentu dla swoich dzieci również powinni pomyśleć o polisie. Jeżeli posiadają już ubezpieczenie na życie (które zabezpiecza całą rodzinę) mogą rozważyć nabycie np. Dziennego Świadczenia Szpitalnego. To produkt oferowany przez firmę 4 Life Direct. Opinie o nim wśród klientów są pozytywne, gdyż jest on dostępny w trzech wariantach. Poza indywidualnym, klienci mogą nabyć wariant małżeński lub rodzinny. Ten ostatni pozwala na objęcie ochroną całej swojej rodziny: osoby zakupującej, małżonka (lub partnera) i dzieci do 18. roku życia.

 A może prezent dla małżonka?

 Poza ubezpieczeniami na życie warto też rozważyć nabycie polisy, za pomocą której możliwe będzie stworzenie ochrony wypadkowej. Taki produkt opracowany został przez wiele firm ubezpieczeniowych. Wybierając, warto sprawdzić, czy klient może liczyć na gwarancję kontynuacji ubezpieczenia do 70. roku życia i czy ubezpieczyciel gwarantuje niezmienność składki oraz wysokości świadczenia. Konieczne jest też rozeznanie się w wariantach możliwych do nabycia. Dobra firma oferuje wariant nie tylko indywidualny, lecz także małżeński.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<