Aktualności

Walka o brąz: Polska versus USA

Walka o brąz: Polska versus USA

19 lipca, 2015 0 komentarzy
Reprezentanci Stanów Zjednoczonych w pierwszym meczu półfinałowym tej imprezy niespodziewanie ulegli Serbom 2:3. W takim samym stosunku w drugim półfinale Polacy przegrali z Francją.
Po meczu powiedzieli:

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji: Nie myślę o jutrzejszym dniu. Chcę pogratulować moim zawodnikom, ponieważ wygrali mecz wielką siłą mentalną. Mamy ducha walki. Graliśmy dobrze, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, potem mieliśmy trochę problemów w przyjęciu. Polacy grali bardzo dobrze na linii blok-obrona. Tie break przypominał bardziej rzut monetą, ale duch walki pozostał w naszej drużynie do końca i to my wygraliśmy spotkanie.

Antonin Rouzier, atakujący reprezentacji Francji: To będzie pierwszy finał Ligi Światowej w mojej karierze. Zagraliśmy jako naprawdę zgrany zespół. To było niesamowite. Wygraliśmy prawie wszystkie mecze w tym sezonie, tak więc zdobycie tytułu będzie dla naszego zespołu bardzo ważne.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:
Pierwsze dwa sety Francuzi zagrali bardzo dobrze, my popełniliśmy dużo błędów. Wróciliśmy jednak do gry, wyłączyliśmy ich atakującego, który nie zdobywał już tylu punktów w trzech ostatnich setach. Ciężko jest coś powiedzieć na gorąco, ale nadal mamy jeszcze cos do ugrania. Jutro walczymy o trzecie miejsce i chcemy wygrać. Dziękujemy kibicom za wspaniałe wsparcie, bo wiemy jak im jest trudno, kiedy Brazylijczycy już nie grają w turnieju. Mam nadzieję, że jutro też się spotkamy.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Straciliśmy wiele okazji do zdobycia punktów w kontrataku. Nie graliśmy dziś dobrze, nie byliśmy precyzyjni w grze. Jestem smutny, moi zawodnicy też są niezadowoleni. Ale mamy jeszcze przed sobą walkę o trzecie miejsce.

Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski: Dochodziliśmy Francuzów kilkakrotnie w tie breaku, ale poradzili sobie lepiej od nas. Musimy im oddać to, że zagrali lepiej końcówkę seta, wygrali ważne piłki. Jutro wychodzimy na boisko walczyć. Nic innego nam nie pozostało. Walka o brązowy medal jest otwarta.

A już dziś  w turnieju Final Six Ligi Światowej w Rio de Janeiro rozegrane zostaną mecze o brązowy i złoty medal, kibicujemy w godzinach:

Mecz o 3. miejsce: USA – Polska (14:10)
Finał: Serbia – Francja (16:30)

Niech wygra lepszy, ale my oczywiście trzymamy kciuki za naszą drużynę narodową.

#‎thisisvolleyball‬ 

‪#‎RioWL2015‬

#ligaświatowa

#WorldLeague

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/Michal-Kubiak-dziekujemy-kibicom-za-wsparcie.html

Źródło zdjęć: Internet

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<