Aktualności

Jak wybrać meble do gabinetu?

Jak wybrać meble do gabinetu?

4 grudnia, 2017 0 komentarzy

Nasz gabinet to miejsce, gdzie spędzamy przynajmniej 8 godzin dziennie. Warto w takim wypadku zdecydować się na odpowiednie meble, w które go wyposażymy. Z jednej stronie wpłynie to na naszą wygodę, z drugiej – na efektywność naszej pracy. Wbrew pozorom, nie jest to wcale prosta decyzja, dlatego postaramy się doradzić Wam na co każdy kupujący powinien zwrócić uwagę.

Zacznijmy jednak od rzeczy najważniejsze, a mianowicie – jakości. Naszym zdaniem w tym wypadku jakiekolwiek kompromisy po prostu nie wchodzą w grę. Pamiętajmy, że meble to nie tylko elementy tak istotne, jak np. blaty czy półki. Sporo osób zapomina o takich detalach jak np. prowadnice w szufladach – a ich niska jakość może nas przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy. Dlatego już na samym początku zalecamy dokładne sprawdzenie jakości każdego z elementów, z którego składają się meble, które nas interesują.

Materiały

Pamiętajmy, że w kwestii materiałów mamy ogromny wybór. Z jednej strony możemy postawić na klasyczne drewno – niekoniecznie będzie to jednak najtańsza opcja. Warto również zastanowić się nad płytami laminowanymi. Kolejną opcją są meble wykonane z lacobelu czy chociażby z laminatu – będą one na pewno lżejsze, zarówno jeżeli chodzi o wagę, jak i również o ogólną stylistykę. Jednocześnie, każdy z tych materiałów w kwestiach praktycznych sprawdzi się w przypadku mebli do gabinetu.

Styl

Pamiętajmy o tym, aby wybrane przez nas meble pasowały do stylu, który albo się nam podoba, albo już panuje w naszym gabinecie. Jest to miejsce, w którym będą nas odwiedzać liczni goście, klienci czy partnerzy biznesowi i na pewno każdy chce, aby gabinet wyrażał osobę, do której należy. Z jednej strony część z nas chce zdecydować się na meble niemal antyczne – jednak pamiętajmy, że w przypadku nowoczesnego wnętrza efekt będzie po prostu komiczny. Z drugiej strony możemy zdecydować się na meble niezwykle nowoczesne, niemal futurystyczne, lecz i one również muszą się komponować z całym otoczeniem. Pamiętajmy o tym, aby zachować rozwagę a same meble dobierać również pod kątem zmian otoczenia, jeżeli takie już są planowane.

Funkcjonalność

To kolejny aspekt, o którym nie możemy zapominać. Przede wszystkim, zadbajmy o to, aby posiadać odpowiednią ilość miejsca do pracy. Samo biuro powinno być odpowiednio duże. Warto w tym wypadku zdecydować się nawet na mały zapas, aby w przyszłości ilość miejsca również nas nie ograniczała. Pamiętajmy również o tym, aby nasze meble gabinetowe posiadały odpowiednią ilość szuflad. Również w tym przypadku zalecamy pomyśleć o odpowiednim zapasie miejsca – lepiej przez pewien czas zostawić je puste, jednak pamiętajmy, że ilość dokumentów będzie się zwiększać, nie odwrotnie.

Jeżeli mamy taką możliwość, warto zdecydować się na meble z możliwością regulacji. W wielu przypadkach w przyszłości dzięki temu będziemy mogli dostosować je do nowych wymagań, dzięki czemu praca przy nich zawsze będzie dla nas niezwykle wygodna.

Fotel

Wielu uważa, że to najważniejsza część wyposażenia każdego gabinetu. Będziemy spędzać w nim niezliczone ilości godzin, dlatego warto dobrać go idealnie do swoich potrzeb.

Najważniejsze jest to, aby oparcie było dobrze dopasowane do naszych pleców, zwłaszcza do odcinka lędźwiowego. Równie istotny jest materiał, z którego nasz fotel będzie wykonany. Pamiętajmy, aby zdecydować się albo na naturalną skórę, albo na materiał, który będzie przewiewny. Dobrze sprawdzą się tutaj m.in. fotele, które wykonane są z siateczki. W przypadku braku wentylacji nasze plecy prawdopodobnie będą się nadmiernie pocić, co nie wpłynie korzystnie na komfort pracy czy nasze samopoczucie.

Koniecznym elementem są oczywiście podłokietniki. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich komfortowej pracy. Warto zdecydować się na takie, które posiadają opcję regulacji. Dzięki temu idealnie dopasujemy je do naszych wymagań.

Trudne wybory

Wybór mebli do gabinetu nie jest rzeczą prostą. Warto jednak poświecić na to odpowiednią ilość czasu – dzięki temu będziemy pewni, ze meble będą spełniać nasze wymagania, idealnie wpasują się do samego gabinetu a sama praca będzie po prostu wygodna.

Jeżeli poszukujecie idealnych mebli do swojego gabinetu, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą sklepu Meblicante. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tam rozwiązanie dla siebie optymalne. Tych natomiast, którzy chcą zobaczyć meble na własne oczy czy sprawdzić, czy dany fotel będzie dla nich wygodny – zapraszamy do oddziałów w Krakowie, Warszawie i Katowicach. Dodatkowa pomoc obsługi sprawi, że efekt zakupów na pewno Was zadowoli!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<