Aktualności

Za granicę bez problemów

Za granicę bez problemów

6 marca, 2019 0 komentarzy

Zagraniczna wycieczka? Stypendium i studia na zachodniej uczelni? A może praca? Tak, pracodawcy dalej kuszą atrakcyjnymi ofertami. Powodów, dla których na krócej lub dłużej wyjeżdżamy z kraju jest naprawdę sporo, a różnego rodzaju relacje biznesowe czy też handlowe powodują, że szukamy atrakcyjnych rozwiązań na przykład w kwestii przelewów zagranicznych.

Przede wszystkim chodzi o to, by były one szybkie, bezpieczne i nie generowały dodatkowych kosztów. Najczęściej, aby wykonać przelew euro korzystamy z indywidualnego konta bankowego. Inną alternatywą są na przykład dedykowane strony, które umożliwiają szybki transfer waluty. Co istotnie, jedna i druga opcja nie będzie wymagać od nas nawet wychodzenia z domu. Korzystanie z obsługi online jest bardzo wygodne i bezpieczne, dlatego także przelewy za granicę wykonamy bez problemu, siedząc przed ekranem komputera.

Jak wysłać przelew walutowy?

Sam system bankowości elektronicznej w przeciągu kilku lat przeszedł ogromną metamorfozę. Przede wszystkim, żeby zlecić przelewy walutowe, nie musimy iść do banku. Poza tym taka opcja sprawia, że pieniądze szybciej trafiają na wskazane konto. Z zasady odbiorca ma zaksięgowaną wpłatę w przeciągu 24 godzin na terenie Unii Europejskiej. Jeśli przelew wykonywany jest do innego kraju, to najczęściej realizacja trwa do 72 godzin. Takie ułatwienia związane są przede wszystkim z uproszczeniami w zakresie księgowania wpłat, a także z rezygnacją z pośrednictwa różnych banków. Przelewy walutowe w euro są bowiem realizowane najczęściej w ramach dyrektywy SEPA (Single Euro Payments Area). To właśnie te przepisy przyspieszyły transfery, a także sprawiły, że stały się one tańsze. Żeby zrobić przelew SEPA, należy mieć konto w banku, który należy do programu. Nie jest to trudne, ponieważ do umowy przystąpiły państwa Unii Europejskie oraz Szwajcarii, Norwegii, Lichtensteinu i Islandii. Jak widać to większość najpopularniejszych kontrahentów Polaków. Dzięki SEPA szybko i bezpiecznie możemy zrobić przelew bez konieczności posiadania rachunku walutowego. Bank przy przewalutowaniu będzie posiłkował się aktualnym kursem, a kwota zostanie zmniejszona o wartość spreadu.

Opcje pozabankowe

 W internecie pojawiają się strony transferowe takie jak na przykład eurotransfer24.com. To opcje dla tych wszystkich, którzy chcą zrobić przelew w euro szybko i bezpiecznie. Pieniądze są pobierane z konta lub karty, a klienci od początku wiedzą, ile za daną usługę zapłacą. Ta kwota jest stała i atrakcyjna, ponieważ nie interesuje nas już przewalutowanie, spready, pośrednictwa i inne bankowe wymagania.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<