Aktualności

Ponieważ innowacja jest kobietą! Czwarta, polska edycja konkursu Darboven Idee Grant 2012

Ponieważ innowacja jest kobietą! Czwarta, polska edycja konkursu Darboven Idee Grant 2012

16 listopada, 2012 0 komentarzy

Dobiegła końca IV edycja konkursu Darboven Idee Grant, w którym nagradzany jest kobiecy pomysł na innowacyjny biznes. Jury w składzie: Ewa Plucińska – przewodnicząca, Olga Krzyżanowska, dr Irena Eris, dr Anita Plantikow i prof. Rolf Eggert, po burzliwych obradach, zdecydowało się w tym roku, ze względu na niezwykle wysoki poziom projektów, podzielić nagrodę i wyróżnić kwotami 50.000 zł dwie panie. Laureatkami zostały pani Anna Supernat i pani Mirosława Skupińska.

Pomysł pani Supernat to prywatny bank DNA. Klient zainteresowany zakonserwowaniem swojego DNA sam pobiera próbkę i wysyła ją do dalszej obróbki do firmy pani Supernat – Bio Crystal. Tam DNA zostaje wypreparowane i zatopione w krysztale, który odsyłany jest jako gotowy produkt do klienta. DNA tak przechowywane może przetrwać nawet 100 lat.

Pani Mirosława Skupińska założyła w tym roku firmę BioScientia, która zajmuje się opracowaniem szybkich testów diagnostycznych, pozwalających w ciągu kilku sekund zdiagnozować patogeny u zwierząt i roślin. Pierwsze testy mają być przeznaczone dla pszczół i zapobiec ich masowemu wymieraniu. Następnie mają pojawić się na rynku testy dla ryb hodowlanych, trzody chlewnej, bydła, zwierząt domowych i roślin.

Oba zwycięskie projekty dotyczyły nauk ścisłych. Wygrały dzięki innowacyjności i zaawansowaniu zaproponowanych technologii, a także realnym szansom na rynkowy sukces.

Nagrody zostały wręczone na uroczystej Gali, która odbyła się 09 listopada 2012 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Dziękujemy za wsparcie Patronom tego przedsięwzięcia oraz Szanownym Gościom! Gratulujemy zwyciężczyniom i trzymamy kciuki za rynkowy sukces ich projektów!

Biuro Organizacyjn
Darboven Idee Grant

Zdjęcia z imprezy m.in. na stronie www.darbovenideegrant.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<