Aktualności

Kawałek pięknej historii polskiego sportu przechodzi do historii

Kawałek pięknej historii polskiego sportu przechodzi do historii

22 listopada, 2012 0 komentarzy

– Zakończyli Panowie swoje kariery, ale sukcesy, które zapisały się w historii polskiego sportu już zawsze będą motywować do działania – powiedziała Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki podczas spotkania z trzema wybitnymi reprezentantami: Robertem Syczem, Danielem Jędraszko oraz Pawłem Baraszkiewiczem, którzy w tym roku postanowili zakończyć starty w zawodach.

– Mam nadzieję, że nadal będą Panowie nas wspierać wiedzą, doświadczeniem i pomysłami. Zwłaszcza w czasie kiedy resort sportu ma plany przeprowadzenia zmian systemowych w polskim sporcie – dodała Pani Minister.

Sportowcy dziękowali za spotkanie i docenienie ich pracy na rzecz polskiego sportu. – Dzisiejsze spotkanie było dla nas ważne z wielu powodów. Teraz już mamy pewność, że również nasza wieloletnia praca, trud treningu, a nie tylko same sukcesy, zostały zauważone i docenione – powiedział Paweł Baraszkiewicz, srebrny medalista z igrzysk w Sydney.

– Teraz po zakończeniu kariery sportowej mamy czas na dom, rodzinę, studia, ale mamy też nadzieję, że nasze drogi nadal będą związane ze sportem – dodał Daniel Jędraszko.

Joanna Mucha wielokrotnie podkreślała w trakcie spotkanie, jak ważny jest udział doświadczonych, utytułowanych sportowców w szkoleniu dzieci i młodzieży. Zaproszeni goście wyrazili chęć pomocy i wsparcia właśnie w tej dziedzinie.

– Liczę na kolejne spotkania z Panią Minister, już nie jako sportowiec, ale jako działacz mojego klubu, którego zawodniczki w tym roku przywiozły brąz z Londynu – podsumował rozmowę Robert Sycz, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie.

Źródło: msport.gov.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<