Aktualności

Zakupy w sieci to dobry pomysł?

Zakupy w sieci to dobry pomysł?

9 listopada, 2016 0 komentarzy

Wiele osób robi zakupy w sklepach internetowych. Jest to bardzo wygodny sposób, ponieważ możemy złożyć zamówienie o każdej porze dnia i nocy, a nowy nabytek przyjdzie do domu pocztą lub kurierem. Ponadto na zakupach w sieci można dużo zaoszczędzić. Więcej na ten temat w artykule http://www.gazetafinansowa.net/zaoszczedzic-zakupach-sieci/.  Niestety wygoda wiąże się również z ryzykiem, że dostaniemy inny lub mocno zepsuty produkt. Takie sytuacje nie są wyjątkiem.

 

Wiele sklepów internetowych, jak również osób, które sprzedają na portalach aukcyjnych, oszukuje klientów. Na to właściwie nie ma rady, ponieważ oszuści byli, są i będą. Można jednak zminimalizować ryzyko, zwracając uwagę na szczegóły. Przede wszystkim sklep powinien mieć podane wszystkie dane firmy na stronie, żeby można było sprawdzić czy rzeczywiście istnieje. Można też poszperać w sieci i poszukać opinii na temat danego miejsca. Warto zdawać sobie sprawę, że część z nich może być sponsorowana, co oznacza, że rekomendacja nie będzie zbyt obiektywna. Jest jednak także dużo prawdziwych ocen, które zdecydowanie pomogą Ci w podjęciu słusznej decyzji.

 

Wiele osób sprawdza sklepy wybierając płatność przy odbiorze. Uważają bowiem, że to najlepszy sposób. Niestety nie zawsze takie rozwiązanie jest dostępne i to wcale nie oznacza, że trafiliśmy na nieuczciwy sklep. Sklep po prostu zabezpiecza się przed nieuczciwymi klientami i oszustami, których również nie brakuje. Można wyobrazić sobie sytuację, kiedy ktoś zamawia ogromną ilość towaru i zaznacza płatność przy odbiorze. Sklep pakuje, wysyła i po dwóch tygodniach paczka wraca, bo klient w ogóle nie zamierzał jej odbierać lub zrobił to dla żartu. Sklep nie straci towaru, jednak poniesie podwójny koszt – za wysyłkę oraz za powrót artykułów.

 

Jeszcze jednym niebezpieczeństwem, które wiąże się z zakupem za pośrednictwem sieci, jest kradzież naszych danych osobowych. Często rejestrując się na stronie sklepu i robiąc tam zakupy, jesteśmy proszeni o podanie informacji o sobie. Jest to standardowa czynność, jednak powinniśmy uważać na oszustów. Jeśli w formularzu pojawiają się pytania o numer dowodu lub inne poufne dane, lepiej zrezygnować z zakupu, aby nie mieć w przyszłości problemów finansowych lub prawnych. Więcej o tym w artykule http://ecodomu.eu/chron-swoje-dane-osobowe-sieci/.

 

Zatem jeśli decydujemy się na zakupy w sieci, powinniśmy trzymać się kilku prostych zasad przedstawionych w tym artykule. Dzięki stosowaniu się do nich zakupy w sieci będą wygodne, bezpieczne oraz korzystne cenowo.

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<