Aktualności

Aplikacje, które wspierają zdrowy styl życia

Aplikacje, które wspierają zdrowy styl życia

24 lipca, 2014 0 komentarzy

Nadszedł czas w którym moda na sport i zdrowie spotkała się z modą na nowe technologie. Efektem tych dwóch fascynacji są nowoczesne technologie wspierające zdrowy styl życia, w szczególności aplikacje mobilne.

Czas na zdrowie

Czy masz czas aby zadbać o swoje zdrowie? Zazwyczaj nie. I to jest główny powód podawany przez osoby, które chciałyby wprowadzić zdrowe nawyki, lecz ten zamiar wciąż znajduje się na samym spodzie listy z celami. Wcześniej znajduje się praca i cały szereg zadań zawodowych, potem sprawy osobiste i wszystko co związane z domem. Wydaje się więc, że nie ma kiedy zadbać o oczy, nerwy i kręgosłup. Czekamy, aż zaczną boleć i utrudniać życie. Szkoda, bo wtedy może być już trochę za późno.

Tymczasem ogromnym wsparciem okazują się nowe technologie. Kiedyś pojęcie mobilności wiązało się głównie z laptopem. Dzisiaj urządzenia mobilne – szczególnie tablety i smartfony – stopniowo zastępują komputery stacjonarne, laptopy i netbooki. Rośnie również popularność aplikacji mobilnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się aplikacje prozdrowotne. W 2013 rynek aplikacji mobilnych wspierających zdrowy styl życia był warty 6,4 mld dolarów. Szacuje się, że do roku 2018 wzrośnie do około 20 mld dolarów.

Aplikacja – twój osobisty trener

Nie masz czasu sam się zająć swoim zdrowiem? Zrobi to za ciebie aplikacja mobilna. Może zadbać o twoją wagę monitorując dietę, może każdego dnia przypominać Ci jak poprawić kondycję. Wreszcie, nie musisz biegać sam, możesz z osobistym „wirtualnym” trenerem. Wiele z aplikacji dedykowana jest zapracowanym. Szczególnie tym, którzy wiele godzin spędzają przy biurku obciążając mocno oczy i kręgosłup. Po kilku godzinach pracy wystarczy oderwać się na chwilę i na przykład z pomocą aplikacji iCare Eyes poćwiczyć i zrelaksować gałki oczne. Efekt odczuwalny jest natychmiast.

Aplikacje wchodzą do firm

Doceniając znaczenie dbałości o zdrowy styl życia pracodawcy coraz częściej zamawiają aplikacje dla swoich pracowników traktując to jako dobrą inwestycję, ale również jeden z elementów systemu motywacyjnego. Coraz więcej dobrych pracowników szukając dla siebie miejsca pracy pyta o programy z obszaru work&life balance i corporate wellness. Jest więc szansa, że z pomocą nowych technologii nasze życie osobiste, zawodowe, zdrowie i ogólne zadowolenie ulegną znaczącej poprawie.

Zobacz więcej na www.workmed.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<