Aktualności

Pat William, Jim Denney Być jak Rich DeVos.

Pat William, Jim Denney Być jak Rich DeVos.

17 września, 2014 0 komentarzy

Prawość i uczciwość warunkiem sukcesu w życiu i biznesie

Współzałożyciel firmy Amway oraz właściciel klubu NBA Orlando Magic

Rich DeVos, współzałożyciel firmy Amway i właściciel klubu NBA Orlando Magic, posiada cechy rzadko spotykane wśród dzisiejszych liderów biznesu: mądrość, oddanie innym, filantropię, patriotyzm, nieustanne podkreślanie roli rodziny jako rzeczy najcenniejszej i najważniejszej w życiu.

Każdy rozdział tej książki wypełniają historie ludzi, którzy mieli okazję przyglądać się życiu Richa DeVosa z bliska. „Podczas dosłownie setek rozmów, które przeprowadziłem, nie usłyszałem o Richu DeVosie ani jednej negatywnej opinii! Każdy, z kim rozmawiałem – od kelnerki, boya hotelowego i dozorcy aż po byłego prezydenta USA – mówił o Richu jedynie z podziwem i wdzięcznością” pisze, w posłowiu do książki „Być jak Rich DeVos”, jej współautor Pat Williams.

Rich DeVos z pewnością zostanie zapamiętany jako jeden z największych współczesnych przedsiębiorców. On i jego partner, Jay Van Andel, zaczęli praktycznie od zera, budując firmę, która umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej dosłownie milionom ludzi na całym świecie. Stworzyli korporację, która dała początek zupełnie nowej formie indywidualnego przedsiębiorstwa, i wciąż jest jednym z najbardziej niezwykłych, społecznych i kulturowych fenomenów naszych czasów.

Jak być takim jak Rich? Jak osiągnąć swój własny, zadziwiający sukces? Jak mieć tak wielki wpływ na innych? Jak urzeczywistnić własne marzenia?

Aby być jak Rich DeVos, trzeba stać się liderem, osobą o rozwiniętych zdolnościach komunikacyjnych i doskonałym handlowcem, który potrafi sprzedać siebie i swoje marzenia. Trzeba posiąść mądrość i nie bać się podejmowania śmiałych, ryzykownych działań. Trzeba mieć serce dla ludzi i wzbogacać ich życie.

Aby być jak Rich, trzeba kochać Boga, swoją rodzinę, swój kraj i innych ludzi – i pamiętać o okazywaniu tej miłości poprzez hojność i współczucie. Trzeba też posiadać pewne kluczowe cechy charakteru – waleczność, pokorność i życzliwość, silną, niezachwianą etykę pracy.

Lecz ponad wszystko, żeby być jak Rich DeVos, trzeba być optymistą. Gdy przychodzą trudności, pamiętać, że życie nadal jest wspaniałe i wszystko, co złe, w końcu minie. Gdy ktoś nas źle traktuje, jest złośliwy lub niegrzeczny, należy być cierpliwym i wybaczyć – może po prostu ma zły dzień. Powiedzieć coś miłego i iść dalej. Jak powiedziałby Rich, większość ludzi to osoby przyzwoite i dobre… przez większość czasu.

Z pokorą przyjmuję wszystkie te wspaniałe historie na mój temat, jednak bądźmy szczerzy – nikt nie jest aż tak wspaniały! Dlatego pozwólcie, że powiem jeszcze raz – tak naprawdę jestem tylko grzesznikiem zbawionym przez Boga. Jeśli dowiedzieliście się z tej książki czegoś, co w jakiś sposób wam pomogło, to bardzo się cieszę – i życzę wam wszystkiego najlepszego. Realizujcie swoje marzenia.

Rich DeVos

Rich DeVos – co ludzie o nim myślą i mówią

„Rich DeVos ma prostą filozofię biznesu: jeśli odnosisz sukces, oddajesz coś swojej społeczności. To klasyczny przykład dobrego obywatela, a także człowieka o ogromnej prawości, niewiarygodnej energii oraz doskonałych zdolnościach komunikacyjnych i przywódczych”.

Gerald R. Ford

trzydziesty ósmy prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki

„Rich DeVos jest nie tylko znaną osobą. To ktoś absolutnie wyjątkowy! Jego życie oparte jest na niezłomnych zasadach. Wraz z Jay’em Van Andelem założył firmę w piwnicy swojego domu, którą rozbudował do rozmiarów potężnego przedsiębiorstwa, działającego na całym świecie i obracającego miliardami dolarów. Mam szczęście, że mogę wzorować się na kimś takim jak Rich DeVos”.

Tim Foley

legendarny zawodnik futbolu amerykańskiego, Miami Dolphins

„Rich DeVos to wzór do naśladowania dla każdego z nas – przykład człowieka pełnego hojności, troski i współczucia dla bliskich. Uosabia wszystko, co w ludziach Ameryki najlepszego, pragnienie odniesienia sukcesu i dzielenia się nim z ludźmi na całym świecie”.

Edwin Meese III

były amerykański minister sprawiedliwości

„Rich DeVos to fantastyczny oraz inspirujący mówca. To również niesamowity handlowiec, który wie, jak wdrażać innowacyjne pomysły i jak nimi zarządzać. Jest największym patriotą, jakiego w życiu poznałem. Zawsze wierzył w robienie tego, co słuszne dla Ameryki i dla całego amerykańskiego narodu. Każdy aspekt życia Richa DeVosa wznosi się na fundamencie jego chrześcijańskiej wiary i niezachwianych zasad”.

gen. Alexander M. Haig Jr.

były amerykański sekretarz stanu

 

„Rich DeVos to przywódca, mentor i wyjątkowy człowiek. Jest skromny i jednocześnie nieustraszony. Wierzy, że Bóg umieścił go na tym świecie z określonego powodu i idzie zdecydowanie przez życie z optymizmem i niezłomnym poczuciem celu. W świecie, gdzie ludzie sukcesu agresywnie realizują swoje zamiary, z egoizmem i arogancją, dobrze jest patrzeć na niewiarygodny sukces Richa ze świadomością, że osiągnął go z pokorą i zrozumieniem dla innych”.

John Weisbrod

naczelny dyrektor operacyjny Orlando Magic

 

Pat William, Jim Denney

Być jak Rich DeVos. Prawość i uczciwość warunkiem sukcesu w życiu i biznesie

Tytuł orygniału:How To Be Like Rich DeVos

Ilość str. 417, format: 135×2100 mm, oprawa miękka, ISBN: 978-83-64437-13-7 cena: 44,90 zł

Premiera: wrzesień 2014r

www.studioemka.com.pl

www.facebook.com/studioemka

 

Kontakt: Olga Błachnio, tel. 22/ 628 08 38 e-mail: olga@studioemka.com.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<