Aktualności

Dobrze zlokalizowane biuro z usługami – magnes na wykwalifikowanych pracowników?

Dobrze zlokalizowane biuro z usługami – magnes na wykwalifikowanych pracowników?

26 października, 2015 0 komentarzy

Na dzisiejszym rynku pracy to pracownicy coraz częściej dyktują warunki zatrudnienia, a firmy stają na głowie, by ich do siebie przyciągnąć. Jak to robią? Co to jest EVP firmy
i dlaczego jest tak ważny?

 

Znalezienie wykwalifikowanego pracownika i przywiązanie go na stałe do firmy to dzisiaj trudne zadanie. Każde solidne przedsiębiorstwo spełni podstawowe warunki: dobra płaca, pakiet ubezpieczeń
i pewność zatrudnienia. Dlatego potencjalny pracownik szuka czegoś więcej. Ważne jest EVP. Czyli co właściwie?

 

Tajemnica EVP

Employee Value Proposition to wartości i korzyści, jakie firma może zaproponować potencjalnym pracownikom. EVP powinno być zbiorem cech, które odróżniają pracodawcę od konkurencji. Jednak dla różnych pracowników EVP może być czymś innym: wynagrodzeniem, elastycznymi godzinami pracy, prestiżowym biurem, dodatkowymi benefitami.

– W przypadku wysoko wykwalifikowanych pracowników, szczególnie z branży IT, wynagrodzenie przestaje być czynnikiem decydującym. Programiści, i nie tylko oni, szukają wartości dodanej, np. dobrej atmosfery w pracy i usług, które podniosą jej jakość. Te aspekty liczą się coraz bardziej. Przez osoby młode są wręcz stawiane na pierwszym miejscu – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław.

Na pierwszy plan wysuwa się więc wizerunek przedsiębiorstwa. Co stanowi o jego atrakcyjności? Znakomita lokalizacja z łatwym dojazdem, możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach
i wyzwania czy podkreślające status biuro. Te warunki spełniają nieliczni.

– Zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i jego pracowników ważna jest lokalizacja. Centrum miasta, łatwy dojazd i parking na miejscu będą mocnymi kartami przetargowymi podczas rekrutacji, a w następnej kolejności będą również decydować o przywiązaniu do firmy – mówi Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający w firmie Poland – Sotheby’s International Realty. – Liczy się dobry wizerunek i warunki pracy. Przykładem może być Google, który jest znakomicie rozpoznawalny, a dla wielu osób praca w tej firmie to marzenie.

Google zapewnia przyjazne otoczenie i usługi w pracy. Dla pracowników przygotowywane są posiłki, dostępne są siłownie czy pokoje relaksu, w których można odpocząć lub pograć w gry. Między innymi przez to korporacja jest postrzegana jako jeden z najlepszych pracodawców, a ich biura obrastają legendą.

Podobnie kompleksowe usługi zagwarantuje wielofunkcyjny OVO Wrocław. Oprócz biur znajduje się tu pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, restauracja, sklepy, butiki oraz lokale usługowe na parterze, klub fitness z basenem i SPA, centrum konferencyjne czy wewnętrzne zielone patio.

– Właściciele firm, pracownicy, a także ich partnerzy będą mogli korzystać ze wszystkich tych funkcji. Bez potrzeby wychodzenia poza kompleks będzie można zorganizować spotkanie, konferencję, umówić się na lunch i wrócić do biura, zaledwie trzy piętra wyżej. A po pracy czeka nas relaks w klubie fitness – mówi Ewa Omasta, manager ds. marketingu i sprzedaży OVO Wrocław. To gwarancja wygody, a przede wszystkim wielka oszczędności czasu.

 

Karta przetargowa

Dodatkowo firmy w OVO Wrocław będą korzystały z usług concierge’a, biura będą dla nich dostępne 24 godziny na dobę przez osobną klatkę schodową, a w prestiżowym lobby klienci zostaną odpowiednio powitani. Z kolei jedyna w swoim rodzaju bryła budynku gwarantuje rozpoznawalność. Takie miejsce nie będzie dla potencjalnego pracownika obojętne.

Jako budynek niebanalny i wielofunkcyjny OVO Wrocław robi znakomite pierwsze wrażenie oraz utrwala ekskluzywny wizerunek. – Biura w OVO Wrocław to ponadprzeciętne środowisko pracy. Dostęp do luksusowego klubu fitness, pływalni, kawiarni czy restauracji jest solidną kartą przetargową dla firmy, która konkuruje o najlepszych pracowników w swojej branży – mówi Krzysztof Jabłoński z biura Iglica Nieruchomości. – Lokalizacja w centrum Wrocławia i najwyższej klasy budynek to dla firmy także prestiż.

OVO Wrocław powstaje przy ul. Podwale 82-91, w sąsiedztwie Poczty Głównej i Galerii Dominikańskiej. Obok zlokalizowany jest Park Słowackiego, a do wrocławskiego Rynku czy Ostrowa Tumskiego można dojść w zaledwie 10 minut. OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<