Aktualności

Jak powinniśmy płacić kartą przez internet?

Jak powinniśmy płacić kartą przez internet?

11 listopada, 2020 0 komentarzy

Lubimy przede wszystkim wygodę zakupów online, mniejsze ceny i liczne promocje w sklepach internetowych. Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle intensywnie. Mnóstwo osób myśli, iż w internecie może płacić tylko kartą kredytową. Jednak rachunek za zakupy w sieci uregulujemy również tradycyjną kartą do konta, jaką płacimy w stacjonarnych sklepach czy wypłacamy gotówkę z bankomatu. Mamy również szansę płatności kartami przedpłaconymi (prepaid) czy kartami wirtualnymi. W związku z tym, jak płacić kartą przez internet?

Jak płacić kartą przez internet?

Jak zobaczyć czy mogę dokonywać takich płatności? Płatności kartą w internecie może zrobić każdy posiadacz karty. Jedyną trudnością może być fakt, iż albo nie możemy tego robić, lub mamy taką usługę wstrzymaną na własnym rachunku bankowym. W pierwszym wypadku starczy przeczytać instrukcję płatności kartą online oraz wejść do zakupów. W innym należy skontaktować się z doradcą banku, w jakim mamy rachunek. Możemy do niego napisać na czacie, zatelefonować lub przejść się samodzielnie. To obojętne – usługę płatności kartę w internecie, po złożeniu takiej prośby, doradca włącza od ręki.

Czemu należałoby płacić kartą w Internecie?

Przede wszystkim zastosowanie karty w sieci to jeden spośród najprostszych oraz najszybszych sposobów na pokrycie należności w sklepach internetowych). Natomiast płatność kartą w sieci nie jest tak prosta jak naturalne płacenie kartą w sklepie w terminalu POS, to i tak jest zdecydowanie korzystniejsza aniżeli samodzielne zapisywanie informacji do przelewu. Jeżeli idzie o szybkość, to płatności online kartą z przeznaczeniem rywalizują ze standardowymi przelewami.

Czy płacenie kartą w internecie jest pewne?

Płatności kartą w internecie są pewnie pod warunkiem, iż przestrzegamy paru standardowych reguł. Przede wszystkim przed wprowadzeniem danych własnej karty należy upewnić się, iż strona, z jakiej korzystamy, jest pewna. W tym celu należy sprawdzić, czy dane są przekazywane za pośrednictwem kodowanego protokołu. Jak to zrobić? W przeglądarce internetowej przy adresie witryny winna występować ikona zamkniętej kłódki. Znaczy to, iż połączenie jest pewne.

Standardem jest, iż płatność kartą poprzez internet odbywa się na stronach korzystających kodowane połączenie za pomocą protokołu SSL (na starcie pasku adresu pojawia się znak kłódki oraz https zamiast http). W tenże sposób agent płatniczy, zatem posiadacz strony obsługującej płatności online, chroni dane kontrahentów przed przejęciem. Płatności internetowe kartą można również ochronić, wyznaczając limity transakcji bez fizycznego zastosowania karty. Więcej informacji o tym, jak płacić kartą przez internet znajdziesz tutaj: https://cardina.pl/blog/jak-placic-karta-kredytowa-przez-internet-poradnik

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<