Aktualności

Kim jest kobieta sukcesu?

Kim jest kobieta sukcesu?

30 lipca, 2015 0 komentarzy

Kobieta XXI wieku walczy o swoją pozycję. Jest wykształcona, dba o siebie, zna kilka języków. Niezależnie od wieku chcemy wciąż się rozwijać, ciągle uczyć się czegoś nowego. Właśnie to wyróżnia kobietę sukcesu z szarego tłumu.

Pierwszym krokiem do bycia kobietą sukcesu, jest… pokochanie siebie. Musisz czuć się dobrze sama ze sobą, nie mieć sobie do zarzucenia, że mogłaś dla siebie zrobić więcej. Zawsze marzyłaś o podróży na Karaiby? Chciałaś nauczyć się języka hiszpańskiego? Chciałabyś podnieść swoje kwalifikacje i awansować? Zrób to. Jeśli masz poczuć się spełniona dzięki nowym doświadczeniom, dzięki nowym umiejętnościom – nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, wycieczki, lekcje językowe czy szkolenia i warsztaty mogą sporo kosztować; pamiętaj jednak, że inwestycja w siebie jest najsensowniejszym sposobem na wydawanie pieniędzy. Brak środków nie jest powodem, żeby rezygnować z marzeń – wystarczy skorzystać z ekspresowej pożyczki kredito24 i od razu przystąpić do realizacji swoich celów.

Żyjemy w czasach, gdy wszystko się zmienia w mgnieniu oka. Musisz być otwarta na chłonięcie wiedzy, na ustawiczne zwiększanie swoich kompetencji. Bądź odważna i nie bój się zmian. Ucz się, rozwijaj swoje zainteresowania, pasje i hobby. Nie ograniczaj się do jednej dziedziny. To ile możesz zrobić, zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj, że nie samą pracą żyje człowiek – w wolnym czasie możesz opiekować się psami w schronisku, biegać lub szydełkować. Nie jest ważne jaka to czynność – po prostu rób to co kochasz, a przyniesie Ci to wymierne korzyści. Być może nie będą one miały formy pieniędzy, ale kiedy czujesz się zadowolona z siebie, łatwiej dawać więcej.

By budować swoją karierę, znajdź odpowiedniego mentora. Jak dotarł tam, gdzie się znajduje? Czego możesz się od niego nauczyć? Czego potrzebujesz, żeby znaleźć się na jego miejscu? Nie otaczaj go jednak czcią godną bogów, lecz nawiąż zwykłą przyjacielską relację. Ucz się od lepszych, nie spoczywaj na laurach. Jako manager lub pracodawca wymagasz od innych? Bardzo dobrze, ale od siebie musisz wymagać jeszcze więcej. Staraj się znajdywać to, co możesz w sobie poprawić. I rób to.

Czasem pozwól sobie na chwilę relaksu, na celebrowanie sukcesów. Jesteś managerką w korporacji, odpowiadasz za duży projekt? Rozumiem, jednak nie możesz wyręczać podległych Ci pracowników, tylko dlatego, że Ty potrafisz zrobić to lepiej. Rozsądnie deleguj obowiązki, udzielaj rad i sprawdzaj postępy w pracy – jeżeli na bieżąco będziesz korygować błędy zespołu, efekt powinien być tak samo dobry, jakbyś sama robiła wszystko od początku do końca. Każda z nas ma prawo, by odpocząć, by nagrodzić się za wysiłek. Kup sobie nową sukienkę, wyjdź na miasto z przyjaciółmi, zaszalej. Nawet jeśli sukces jest niewielki, jest krokiem do przodu.

Naucz się bycia asertywną. Umiejętność mówienia „nie” jest naprawdę bardzo przydatna. Czujesz, że masz za dużo na głowie? Nie daj sobie dokładać obowiązków. Nie chcesz pracować od rana do wieczora w zamian za marne grosze? Negocjuj podwyżkę, a jeśli jej nie otrzymasz – szukaj innego pracodawcy. Kiedy pojawia się szansa – korzystaj z niej. Nie bój się podążać za swoimi celami, nie bój się porażek. Każda pomyłka pomaga ruszyć naprzód. Życie jest za krótkie, żeby żałować, że się nawet nie spróbowało go zmieniać na lepsze.

Żeby być kobietą sukcesu, trzeba być kobietą spełnioną w najważniejszych dla siebie dziedzinach życia – dla jednej będzie to praca, dla innej rodzina, a dla jeszcze innej działalność charytatywna. Trzeba przemyśleć swoje priorytety, wyznaczyć cele krótko- i długoterminowe. I dążyć do ich realizacji za wszelką cenę.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<