Jesteś oddana pracy w firmie i w domu. W pracy jesteś oddanym pracownikiem, a w domu oddaną żoną, matką, kochanką, przyjaciółką. Pracujesz tak naprawdę na kilku etatach: pomagasz rodzicom, odrabiasz lekcje z dziećmi, robisz zakupy, sprzątasz, pierzesz, gotujesz, zarządzasz pracownikami itd. To wszystko robisz Ty sama! Nie delegujesz pracy innym, bo uważasz, że zrobisz to lepiej od męża, szefa, pracowników, dzieci itd. I tak robisz wszystko za innych bo przecież tylko Ty najlepiej posprzątasz, ugotujesz, napiszesz raport, zrobisz analizę o którą prosił szef itd. Dodatkowo zawsze znajdziesz coś, co można poprawić po innych np.: porządki po mężu, w pracy siedzisz po godzinach bo tylko Ty jesteś pracownikiem od zadań niewykonalnych i to zawsze Ty poprawiasz błędy innych. Zawsze starasz się sumiennie wykonywać polecone zadania i nigdy nikomu nie odmawiasz pomocy. Zawsze uczynna, chętna, pomocna…
Nadmierne dążenie do doskonałości, na oślep, bez zatrzymywania się, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Wpadamy w nerwowy pośpiech, żyjemy w ciągłym biegu…
Czy warto?…
A gdzie w tym wszystkim Ty?
Chcemy, aby spotkania były jak najbardziej dopasowane do Was Drogie Panie, Abyście mogły jak najwięcej z nich wynieść dla SIEBIE.
Wejdź na stronę: http://spus.edu.pl/szkolenie/kobiety-ktore-chca-wiecej/ i zarezerwuj miejsce już dziś.
Spotkanie 1 /15.03.2015 Jak zadbać o siebie w relacjach.
Spotkanie 2 /19.05.2015 Pułapki psychologiczne w komunikacji
Spotkanie 3 / 17.06.2015 Emocje w życiu, życie z emocjami.
Godz.: 10.00-14.00
Koszt inwestycji: 80 zł/jedno spotkanie; 200 zł/ trzy spotkania
Prowadzący: Joanna Barlińska- psychoterapeutka pracy z procesem, psycholożka, seksulożka.
Agnieszka Tobota – Prezes Fundacji/Fundator
Z wykształcenia i zamiłowania jest pedagogiem. Na co dzień – żoną i szczęśliwą matką trójki wspaniałych dzieci: Jakuba, Karolinki i Stasia.
Z pasją kreuje nowatorskie projekty szkoleniowe precyzyjnie dobrane do potrzeb klientów oraz zajmuje się promocją nowatorskich koncepcji i pomysłów poprzez organizację konferencji i seminariów dla kadry zarządzającej firm i organizacji. A Fundacja: Nigdy nie byłam obojętna na ludzkie cierpienie. Zawsze pomagałam potrzebującym, wspierałam akcje charytatywne organizacji pozarządowych. . Kiedy stajemy się pomostem i wsparciem dla innych nasze życie nabiera wartości. Wiem, jak ważna w niektórych sytuacjach życiowych jest pomoc osoby, która wskaże kierunek postępowania. Dlatego najgorsze co możesz zrobić, to pozostać obojętnym
Joanna Barlińska – psychoterapeutka, psycholożka, seksuolożka
Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Seksuologię Kliniczną. Posiada uprawnienia PTPP do prowadzenia terapii indywidualnej, terapii par oraz pracy z grupami. Od kilku lat zajmuje się pracą z osobami doświadczającymi przemocy. W ramach współpracy z Fundacją A.R.T prowadzi terapię indywidualną, poradnictwo psychologiczne, grupy rozwojowe i wsparcia. Członkini zespołu Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces. Interesuje się tańcem współczesnym, jogą oraz innymi technikami pracy z ciałem. Przez osiem lat tańczyła taniec współczesny, współpracując z różnymi grupami i teatrami tańca oraz ukończyła kurs instruktorski z Ashtanga Primary Series.
Spotkanie 1 | 26.10.2014
Jak zadbać o siebie w relacjach.
No właśnie jak? Jak stworzyć relację, w której będziemy mieli możliwość rozwijania swojej indywidualności, a zarazem nie będzie to wpływać negatywnie na związek? Co zrobić by nie zapomnieć o sobie w relacji? Te i wiele innych pytań często pojawia się, ale po fakcie, w momencie kiedy czujemy, że nas nie ma, że tyle dajemy, poświęcamy, ale czegoś nam brak… czemu tak często zatracamy się w relacjach i uświadamiamy to sobie za późno?
Podczas warsztatu poszukamy odpowiedzieć na te pytania, przyjrzymy się swoim wzorcom funkcjonowania w relacjach, a to wszystko po to aby móc świadomie budować i być w relacji pamiętając też o sobie.
„Wartość człowieka ostatecznie nigdy nie wyraża się w stosunku do drugiego człowieka, tylko w stosunku do siebie samego.”
C.G. Jung
Spotkanie 2 | 23.11.2014
Pułapki psychologiczne w komunikacji
Jak mawiał Paul Watzlawick „Człowiek nie może się nie komunikować(…)”. Nie tylko to co mówimy ale także nasze gesty, ruchy ciała, emocje mają wpływ na wysyłany przez nas komunikat. Komunikacja jest podstawą relacji i często przysparza nam wiele trudności. Czasem ciężko jest nam się zrozumieć, usłyszeć, bo pomimo wypowiadanych słów w całym procesie komunikacji wydarza się bardzo wiele i nie zawsze jesteśmy świadomi tego co naprawdę się dzieje.
Podczas spotkania postaramy się przyjrzeć naszym sposobom komunikacji, zobaczymy czy zawsze jesteśmy świadomi wysyłanych przez nas sygnałów, czy nasze komunikaty bywają nie wprost.
„Największym problemem komunikacyjnym jest to, że nie słuchamy, by zrozumieć. Słuchamy, by odpowiedzieć.”
autor nieznany
Richard Davidson
Spotkanie 3 | 14.12.2014
Emocje w życiu, życie z emocjami.
Emocje to nasz wróg czy sprzymierzeniec? Nadal funkcjonuje stereotyp, że emocje zaciemniają nasz osąd ale jak pokazują najnowsze badania źródła emocji tkwią w tej samej części mózgu, która odpowiedzialna jest za myślenie racjonalne. Wygląda na to, że emocje są nie odłączną częścią naszego funkcjonowania.
W swoim życiu doświadczamy bardzo wielu emocji. Bywa, że nie jest to dla nas łatwe, nie wiem co się z nami dzieje, jakby emocje władały nami. Podczas warsztatu postaramy się oswoić i bliżej poznać z naszymi emocjami. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jak sobie z nimi radzić i co nich dla nas wynika.
„Nie podejmujemy decyzji „na zimno” , nie opieramy się wyłącznie na chłodnych kalkulacjach. Jeśli przyjrzymy się sobie i swoim bliskim, zauważamy, że w najważniejszych momentach życia odwołujemy się do emocji.”
– Koszt inwestycji: 80 zł/jedno spotkanie; 200 zł/ trzy spotkania
Potwierdzenie
Potwierdzenia zawierające informację o miejscu spotkania, harmonogram zajęć, wysyłamy do uczestników około 14 dni przed jego terminem, na adres mailowy. Jeżeli potwierdzenie ma zostać przesłane do innej niż podana jako uczestnik , prosimy zaznaczyć ten fakt w zgłoszeniu.
Odwołanie spotkania
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania kongresu z przyczyn od siebie niezależnych oraz w przypadku małego zainteresowania terminem.
Brak komentarzy
Przejdz do rozmowyBrak komentarzy!
Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.