Aktualności

Konto dla firm. Porównaj, zanim założysz.

Konto dla firm. Porównaj, zanim założysz.

18 czerwca, 2015 0 komentarzy

Konto dla firm oferuje dzisiaj właściwie każda jednostka bankowa. Najważniejsze, aby jego prowadzenie wiązało się z jak najmniejszym nakładem środków finansowych, a usługi świadczone były szybko i profesjonalnie. Jak jednak spośród zalewu ofert wybrać tę najkorzystniejszą?

Przedsiębiorcy, zakładający własną firmę, stają w obliczu tony formalności. Muszą uporać się z całą dokumentacją, dopełnić obowiązków względem ZUS i US, znaleźć zwykle odpowiednią księgową… Wyliczać można by tak długo. W ogromie pracy decydują się więc na pierwsze lepsze konto, na jakie przypadkiem natrafią. Tymczasem nie jest to najrozsądniejsza z decyzji, bo może nas kosztować sporo pieniędzy, cierpliwości i czasu.

Wybierając konto firmowe, koniecznie porównajmy więc najpierw oferty poszczególnych banków. Interesującą ofertę posiada IDEA BANK, w której założenie i prowadzenie konta jest w pełni darmowe. Więcej informacji o usłudze znajduje się tutaj: http://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja. Ponieważ każdego dnia w całym kraju otwierane są kolejne podmioty, jednostki finansowe prześcigają się w tworzeniu coraz to korzystniejszych ofert, którymi mamią następnie klientów. Na co zatem zwracać tutaj uwagę?

Wybierając konkretne konto dla firm, patrz na kilka czynników

Najważniejsze, aby wybrane przez nas konto zostało nam założone za darmo. Także jego prowadzenie powinno być nieodpłatne, podobnie jak i przelewy – przynajmniej krajowe. Niekiedy zapłacimy mimo to za przelewy do ZUS i US, chociaż i to nie musi być przykrą normą. Porównajmy także cenniki pozostałych przelewów, zaś szczególnie – przelewów zewnętrznych. Prowadzenie firmy będzie wiązało się bowiem z przeprowadzaniem licznych transakcji, za które nie ma sensu przepłacać.

Patrzmy również na opłaty, związane z wydaniem nam i utrzymaniem kart płatniczych. Większość banków także i tutaj poznosiła bowiem opłaty. Ważna powinna być dla nas także informacja o liczbie dostępnych dla nas bankomatów oraz o tym, czy korzystać z nich możemy za darmo. Podobnie rzecz się ma z wpłatomatami. Na koniec spójrzmy na wachlarz usług dodatkowych – w toku działalności może bowiem okazać się, że będziemy zainteresowani lokatą lub inwestycją czy też przeciwnie – debetem, kredytem bądź leasingiem.

Inteligentne narzędzie zrobią to za Ciebie

Przeraża Cię ogrom pracy, jaki będziesz musiał tutaj wykonać? Niepotrzebnie. W internecie dostępne są inteligentne aplikacje, które pozwalają na porównanie ofert poszczególnych banków. Dzięki stale aktualizowanym bazom danych już po wpisaniu kilku podstawowych informacji dowiemy się, czy i jaki kredyt może zostać nam przyznany, a także sprawdzimy proponowane nam przez bank warunki. Pamiętajmy jednak, by traktować je jedynie orientacyjnie – rzeczywistość może nieco odbiegać od tego, co poda nam kalkulator.

Dużym ułatwieniem są także rankingi, przygotowywane przez niezależnych specjalistów bądź ośrodki badawcze. Każde konto jest przez nich uważnie brane przez lupę i prześwietlane pod kątem najważniejszych z punktu widzenia przedsiębiorcy kryteriów. Uważajmy jednak na datę publikacji rankingu – wiarygodne są jedynie te, opublikowane w bieżącym roku. Poprzednie najzwyczajniej mogły się z biegiem czasu zdezaktualizować.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<