Aktualności

Czy lokata dla firmy to dobry pomysł?

Czy lokata dla firmy to dobry pomysł?

28 stycznia, 2017 0 komentarzy

Zyski firmy mogą rosnąć z miesiąca na miesiąc. W takiej sytuacji pojawia się też pytanie o ich pomnożenie. Czy założenie lokaty bankowej to dobry pomysł?

W ofercie banków znajduje się wiele produktów pozwalających pomnażać oszczędności. Do najbardziej znanych i cenionych przez klientów należy zaliczyć lokaty bankowe. Czy założenie takiej z myślą o pieniądzach wypracowanych przez firmę to dobre rozwiązanie? Wiele zależy od okresu, na który środki zostaną oddane do dyspozycji banku.

Co musisz wiedzieć o lokacie bankowej?

Prowadząc firmę, z pewnością częściej będziesz korzystał z produktów pozwalających sfinansować inwestycję niż oszczędnościowych. Gdy na rachunku ROR pojawi się jednak pierwsza kwota, której nie będziesz musiał wydać na bieżące rachunki, warto pomyśleć o jej pomnożeniu. Czy lokata bankowa to dobry pomysł?

Z pewnością wiesz, jak działa lokata bankowa. Czy masz jednak świadomość, że lokaty dzieli się z uwagi na okres trwania na krótko- i długoterminowe? Dziś zdecydowanie popularniejsze są lokaty krótkoterminowe – chętnie zakładają je zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Z punktu widzenia tych drugich to dobra inwestycja. Dlaczego?

Krótkoterminowa lokata, czyli lokata gwarantująca wysoki zysk

Lokaty krótkoterminowe są o tyle ciekawymi produktami bankowymi, że aktualnie są zdecydowanie lepiej oprocentowane niż lokaty długoterminowe. Z punktu widzenia przedsiębiorstw i przedsiębiorców to podwójna korzyść, bo:

  • Kapitał powiększony o odsetki powraca na rachunek ROR po upływie np. 2 miesięcy, a to pozwala planować inwestycje i eliminuje konieczność zerwania umowy z bankiem,
  • Lokata jest lepiej oprocentowana niż rachunek oszczędnościowy, a to oznacza wyższe zyski.

Jakie oprocentowanie oferują aktualnie banki? W najlepszych oprocentowanie oscyluje wokół 3,00% w skali roku.

Zanim założysz lokatę…

Jeżeli uznałeś, że lokata bankowa będzie dobrym rozwiązaniem dla twojej firmy, to musisz wiedzieć, że przed tobą trudniejsze zadanie – musisz zdecydować się na konkretną. Przygotowany przez Idea Bank ranking lokat został stworzony z myślą o takich klientach, jak ty. Nie chcesz tracić czasu na szczegółowe zapoznanie się z ofertą banków? W takim razie skorzystanie z aktualnego rankingu takich produktów będzie najlepszym rozwiązaniem.

Przeglądając zestawienia lokat bankowych, pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na:

  • Wysokość oprocentowania – im wyższe, tym oczywiście lepiej, bo to oznacza, że wypracowany zysk będzie cię satysfakcjonował,
  • Konieczność korzystania z innych produktów oferowanych przez bank – niektóre banki wymagają, abyś dodatkowo założył również np. konto ROR,
  • Kary umowne, które bank naliczy w sytuacji, gdy zerwiesz umowę przed końcem jej obowiązywania – w przypadku lokaty krótkoterminowej taki scenariusz jest mało prawdopodobny, ale warto się zabezpieczyć na taką ewentualność.

Zwracając uwagę na powyższe kwestie, będziesz w stanie wybrać taką lokatę bankową, która pozwoli ci pomnożyć kapitał wypracowany przez firmę. Ponieważ umowę o lokatę krótkoterminową podpiszesz na okres np. 3 miesięcy, będziesz miał również sporo czasu, aby przemyśleć, jak zainwestujesz kapitał wraz z odsetkami.

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<