Aktualności

Majówka 2015 z Off Plus Camera

Majówka 2015 z Off Plus Camera

26 stycznia, 2015 0 komentarzy

Modne kino, gwiazdy z całego świata i mocne niezależne brzmienie – znamy już termin kolejnej edycji Festiwalu. Ósma odsłona Off Plus Camera odbędzie się od 1 do 10 maja 2015 roku. Już ponad 100.000 widzów przekonało się, czym jest kino niezależne. Czas powiększyć to grono.

Dzięki zdecydowanemu skupieniu się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców to jedno z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej.

Na program tegorocznej edycji złożą się cykle poświęcone najciekawszym produkcjom z całego świata – od Korei Południowej przez Danię, Francję, Niemcy po Stany Zjednoczone. To filmy, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych obu kontynentów- na czele z Festiwalami Sundance oraz w Berlinie i Rotterdamie – zapewniają organizatorzy.

Off Plus Camera to również konkursy. Festiwalowe nagrody są jednymi z najwyższych na świecie. O 100 000 USD (Krakowską Nagrodę Filmową) walczy 12 obrazów, 100,000 PLN – Polski Noble Filmowy – to nagroda przeznaczona dla rodzimych produkcji.

Dotychczas zaproszenie Off Plus Camera przyjęli m.in. Luc Besson („Piąty element”, „Nikita”, „Leon zawodowiec”), Jane Campion („Fortepian”, „Anioł przy moim stole”), Josh Hartnett („Helikopter w ogniu”, „Pearl Harbor”, „Apartment”), Tim Roth („Wściekłe psy”, „Pulp Fiction”, „Rob Roy”), David Thewlis, Colleen Atwood, John Rhys-Davies, Jean-Marc Barr („Wielki błękit”, „Europa”, „Big Sur”), Mike Newell („Donnie Brasco”, „Cztery Wesela i pogrzeb”, „Harry Potter i Czara ognia” ), Joan Allen („Dziedzictwo Bourne’a”, „Czarownice z Salem”, „Nixon”), Parker Posey („Szukając miłości”, „Piekło na obcasach”), Juliet Taylor (reżyserka castingów Woodego Allena), Kim Cattrall czy nominowany w tym roku do Oscara Benedict Cumberbatch.

OFF PLUS CAMERA to święto oryginalnych i pełnych wyobraźni dzieł filmowych w najlepszym wydaniu. Festiwal oferuje wykłady, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i wydarzenia muzyczne. Niezależny charakter imprezy podkreślają miejsca, gdzie odbywają się projekcje. Obok małych i średnich kin Krakowa, filmowcy i widzowie spotykają się na dachach kilku krakowskich budynków i na barkach rzecznych zamienionych w kina pod gwiazdami.

Ważną częścią festiwalu jest Off Camera Pro Industryprogram wydarzeń branżowych skierowany do profesjonalistów. W kameralnym gronie pod okiem profesjonalistów z całego świata polska branża będzie pracować nad autorskimi projektami. Więcej informacji o naborze filmów i pierwsze tytuły juz wkrótce pojawią się na www.offpluscamera.com. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego profilu na FB.

Kontakt z mediami:

Alicja Myśliwiec

a.mysliwiec@offpluscamera.com

Tel. 0 503 028 993

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<