Aktualności

Jak makijaż, fryzura i ubiór wpływają wizerunek w biznesie?

Jak makijaż, fryzura i ubiór wpływają wizerunek w biznesie?

21 października, 2014 0 komentarzy

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na rozmówcy za pomocą naszego wyglądu zewnętrznego, w znaczącej mierze wpływa na nasze dalsze relacje, nie tylko w kwestiach prywatnych, lecz także zawodowych. Dowiedz się, jak zmienić swój wizerunek tak, by sprawiać wrażenie profesjonalisty.

Sukces tkwi w prostocie

Przekombinowane stylizacje sprawdzą się wyłącznie w takiej pracy, gdzie dress code nie jest sumiennie przestrzegany. Jeżeli pracujesz w agencji reklamowej lub galerii sztuki współczesnej, możesz pozwolić sobie na ekstrawagancję i żywe kolory, w pozostałych przypadkach ogranicz swój ubiór do prostych rozwiązań.

Dobrze skrojony żakiet, połączony ze spódnicą midi lub spodniami zaprasowanymi w kant to klasyka, która sprawdzi się w większości rodzajów prac. Ten elegancki, a zarazem niezbyt rzucający się w oczy zestaw sprawi, że biznesowi partnerzy będą rzeczywiście zainteresowani tym, co chcesz im przekazać, a krzykliwe wzory na twojej marynarce nie odwrócą ich uwagi.

Makijaż i fryzura bez przesady

Ta sama zasada obowiązuje w przypadku doboru make-upu i uczesania, a także koloru włosów. Czerwoną szminkę zostaw jedynie na większe wyjścia, np. bankiety firmowe.

Na co dzień ogranicz się do dobrego podkładu, który nie będzie się świecił po godzinach spędzonych w sztucznym, biurowym oświetleniu, ulubionego tuszu oraz pomadki w stonowanej barwie.

W przypadku włosów sprawa jest bardziej skomplikowana. Z pewnością nie możesz sobie pozwolić na skrajne tony kosmyków, decydując się na bardzo jasne lub bardzo ciemne kolory, które wyglądają nienaturalnie, i często, w połączeniu z eleganckim strojem, tandetnie. Najlepsze rozwiązanie to pójście do drogerii i wybranie takiej farby, która, tak jak np. piaskowy blond lub jasny brąz od L’Oreal, pozwoli ci zachować profesjonalny wizerunek.

W kwestii fryzur od lat wiodą prym wysoko upięte kucyki lub eleganckie koki. Rozpuszczone włosy kojarzą się raczej z małą dziewczynką, dlatego prezentuj się w nich jedynie podczas nieformalnych, prywatnych spotkań.

Dzięki wspomnianej koloryzacji oraz poprzez odpowiednio wykonany makijaż zyskujesz nie tylko delikatny look, lecz także wyglądasz na osobę kompetentną, posiadającą wiedzę w danym zakresie. Pracujących z tobą ludzi nie będzie rozpraszać feeria barw twoich ubrań, make-upu czy wymyślnej fryzury. Skoncentrują swoją uwagę wyłącznie na tym, co masz im do zakomunikowania, dzięki czemu wasza współpraca ma szansę przebiegać pomyślnie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<