Aktualności

Mroczne „Odkrycia” Off Plus Camera

Mroczne „Odkrycia” Off Plus Camera

7 kwietnia, 2014 0 komentarzy

Spotkanie z kinem, którego strach się bać – mrocznym i niejednoznacznym –  czeka widzów podczas 7. edycji Festiwalu Off Plus Camera. W sekcji „Odkrycia” pojawiły się tytuły, po których trudno będzie zasnąć.

Czy minimalistyczny thriller może  przerodzić się w opowieść o miłości, cierpieniu i walce z ciemną stroną ludzkiej natury? „Cannibal” (reż.Manuel Martín Cuenca) udowadnia, że to możliwe.  Intrygująco opowiedziana historia o krawcu-kanibalu z Granady została przez nas „odkryta” w San Sebastian.

            Kto w dzieciństwie bał się potwora z szafy i zasypiał przy zapalonym świetle, doskonale zrozumie bohaterów filmu Jennifer Kent. „The Babadook w obrazowy sposób mierzy się z demonami dzieciństwa. Widz, podobnie jak bohaterowie „Babadooka”, zostaje schwytany w pułapkę podświadomości, nie do końca zdając sobie sprawę, czy ogląda świat oczami chorego psychicznie człowieka, czy to może właśnie ów poukładany, bezpieczny i przewidywalny świat nagle stanął na głowie – mówi Marek Michalik z HAGI Film, polskiego dystrybutora tej produkcji. Zdjęcia robił Polak – Radosław Ładczuk („Jesteś Bogiem”, „Sala samobójców”, „Na północ od Kalabrii”)

            Podczas Off Plus Camera zobaczymy też najnowszy film Claire Denis. Powiedzieć o „Bastards”, że to jedynie thriller zemsty, to tak jakby nic nie powiedzieć. Film wywołał w Cannes niemałe zamieszanie. Jak przystało na dobre kino neo-noir, nic w tej historii nie jest takie, jakim się wydaje. Jedną  z głównych ról zagrała  Chiara Mastroianni (córka Cathrine Deneuve i Marcella Mastroianniego).

Tegoroczne „Odkrycia” mają dwie odsłony – klasyczną, obejmującą tytuły, które będą pokazywane w Krakowie premierowo i wybór spośród Festiwalowych Hitów (“Best of Fests”).

W ramach 7. edycji Festiwalu Off Plus Camera widzowie zobaczą ponad 100 filmów w 10 dni.

Więcej informacji o programie i karnetach można znaleźć na www.offpluscamera.com

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<