Aktualności

Najskuteczniejsze metody depilacji ciała

Najskuteczniejsze metody depilacji ciała

27 kwietnia, 2021 0 komentarzy

Zbędne owłosienie może być poważnym powodem do kompleksów. Wąsik czy włoski na brzuchu oraz łydkach mogą spędzać sen z powiek wielu kobietom. Na szczęście kosmetologia bardzo się rozwinęła i pomaga kobietom także w tej kwestii. Depilacja laserowa to najlepszy sposób likwidacji zbędnego owłosienia. Jak działa zabieg i czy jest bolesny?

  1. Na czym polega depilacja laserowa?
  2. Kto może się poddać zabiegowi?
  3. Zalety depilacji laserowej?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg stałego usunięcia owłosienia z różnych partii ciała. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest laserowa wiązka światła. To właśnie za jej pomocą niszczona jest macierz włosa i jego barwnik – melanina. Warto dodać, że laser działa tylko na cebulki w fazie wzrostu. Oznacza to, że depilacja musi być przeprowadzona kilka razy. Cały zbieg nie trwa długo i już po pierwszej wizycie można zauważyć rezultaty. Czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować? Należy dokładnie ogolić zwykłą maszynką depilowaną partię ciała. Przed wyborem konkretnego miejsca na zabieg warto sprawdzić, jaki rodzaj lasera oferuje dany salon kosmetyczny. Starsze modele nie są aż tak skuteczne, jak urządzenie dostępne w https://depilacja.pl/

Kto może się poddać zabiegowi?

Zabiegowi trwałego usunięcia włosów może się poddać praktycznie każdy, chyba że są ku temu medyczne przeciwwskazania. Obecnie coraz częściej z tej nowoczesnej metody korzystają mężczyźni. Warto jednak zaznaczyć, że depilacja laserowa jest najskuteczniejsza przy bardzo ciemnych włosach z największą ilością melaniny. Nie oznacza to jednak, że osoby z blond włosami mają zrezygnować z zabiegu. W takim wypadku prawdopodobnie będzie trzeba wykonać więcej zabiegów. Depilacja laserowa działa na każdą partię ciała. To właśnie za pomocą wiązki laserowej można usunąć nawet włosy z uszu. Zabieg działa także w delikatnych miejscach, na przykład w okolicy bikini. 

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa ma wiele zalet. Przede wszystkim jest trwała. Zabiegi najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ponieważ skóra nie powinna być opalona. Depilacja laserowa jest bolesna, jednak nie jest to ból trudny do zniesienia. Nie podrażnia i nie powoduje alergii. Właściwie już po pierwszym zabiegu można cieszyć się rezultatami. Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej są bardzo skuteczne. Zabiegi najczęściej wykonuje się w dwumiesięcznych odstępach. Przed pierwszym zabiegiem najlepiej przeprowadzić konsultację z kosmetyczką i umówić się na próbne usunięcie włosów z jednego małego miejsca, by sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<