Aktualności

Opole: powstała fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet

Opole: powstała fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet

22 lipca, 2011 0 komentarzy

Fundacja AMBASADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET oficjalnie zainaugurowała swoją działalność konferencją „Teraz kobiety Opolszczyzny: przedsiębiorczość – innowacje”, która odbyła się 22 czerwca br. w Opolu.  W konferencji wzięło udział ponad 100 osób, a główną prelegentką była znana dziennikarka Dorota Warakomska, rzeczniczka Kongresu Kobiet.

Uczestniczki konferencji przyjęły jednogłośnie Manifest Opolskich Kobiet, który jest dokumentem określającym główne kierunki działań podejmowanych przez Fundację i Ambasadorki (-ów) Przedsiębiorczości.

Jednym z pierwszych zadań jakie planuje zrealizować Fundacja będzie zorganizowanie systemu współpracy osób pełniących społeczną funkcję Ambasadorek i Ambasadorów Przedsiębiorczości. Osoby te będą współpracować na rzecz promocji przedsiębiorczości i osób zainteresowanych podjęciem inicjatywy w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Planowane jest zorganizowaanie opolskiej sieci współpracy tak, aby w każdej gminie działała przynajmniej jedna osoba jako Ambasadorka Przedsiębiorczości. Przewidywane jest pozyskanie do współpracy 30 Ambasadorek i Ambasadorów Przedsiębiorczości w województwie opolskim do końca bieżącego roku, natomiast do końca roku 2012 będzie działać na Opolszczyźnie 90 Ambasadorek i Ambasadorów Przedsiębiorczości.

Obecnie Fundacja promuje w Wojewodztwie Opolskim III Europejski Kongres Kobiet (III EKK) i planuje zorganizowanie grupowego wyjazdu autokarami z Opola (dowiedz się więcej o grupowym wyjeździe z Opola na III EKK).

Źródło: www.stowarzyszeniekongreskobiet.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<