Aktualności

Połączenia telefoniczne i sms-y na cele charytatywne zwolnione z VAT

Połączenia telefoniczne i sms-y na cele charytatywne zwolnione z VAT

9 sierpnia, 2010 0 komentarzy

Dziś, tj. 4.08.2010 r. w życie wchodzi rozporządzenie Ministra Finansów dot. zwolnienia z 22-proc. podatku od towarów i usług połączeń telefonicznych i sms-ów przesyłanych na cele charytatywne. Oznacza to, że organizacje pożytku publicznego (OPP) będą otrzymywać całą wartość sms-a.

Zgodnie z rozporządzeniem operatorzy telefonii komórkowej nie będą odprowadzali VAT od sms-ów oraz połączeń telefonicznych przekazywanych na cele charytatywne.

Zwolnienie z opodatkowania będzie możliwe jeżeli spełnionych zostanie kilka warunków. Najważniejszym z nich jest przekazanie przez operatora telefonii komórkowej wpływów uzyskanych z sms-ów i połączeń na rachunek bankowy OPP w terminie 45 dni od końca miesiąca, w którym operator otrzymał pieniądze.

Operator ma również obowiązek prowadzenia dokumentacji dotyczącej realizacji usługi i zawarcia w fakturach dokładnych informacji o wartości usługi razem z ujęciem kwot, które będą przekazane OPP oraz kwot zatrzymanych przez operatora.

Wysyłanie sms-ów i wykonywanie połączeń telefonicznych na cele charytatywne to obecnie jedna z najbardziej popularnych form prowadzenia zbiórek publicznych.

Źródło: www.mf.gov.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<