Aktualności

Portal Manager na obcasach partnerem kampanii:”Powiedz o TYM Komuś”

Portal Manager na obcasach partnerem kampanii:”Powiedz o TYM Komuś”

5 grudnia, 2017 0 komentarzy

4.12 to start kampanii „Powiedz o TYM komuś” skierowanej do osób doświadczających przemocy.

Zależy nam na tym, aby spoty dotarły do jak największej liczby osób, aby były bodźcem do powiedzenia o problemie. Pierwszy krok wyjścia z przemocy to „Powiedzieć O TYM komuś”. O „TYM” czyli o: upokorzeniu, bólu, strachu, bezsilności, braku wiary we własne siły i wartość, poczuciu osamotnienia. Ofiara często nie wychodzi sama z domu lub czas jej wyjść jest kontrolowany, sprawdzane są miejsca jej pobytu. Często nie wie gdzie się zwrócić, poza policją
i ośrodkiem pomocy społecznej nie przychodzą jej do głowy inne miejsca. Nasza kampania skupia się przede wszystkim na zachęceniu ofiar do zrobienia pierwszego kroku i powiedzenia o tym, czego doświadczają bo od tego zaczyna się zmiana. Kampanie: radiowa, facebookowa oraz informacyjna na portalach Fundacji, będą miały zasięg ogólnopolski. Spoty wyświetlane będą w warszawskich środkach komunikacji miejskiej: tramwajach, autobusach, SKM-ce.

Drugą ważną kwestią jest zapoznanie ofiar i świadków z listą dostępnych miejsc, telefonów, poradni mailowych służących pomocą ofiarom i świadkom przemocy. Służyć temu będą Dni Otwarte „Powiedz O TYM komuś” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej – konkretne wsparcie dla mieszkańców Warszawy i okolic w postaci dyżuru: prawnika, psychologa, pedagoga, pracowników i wolontariuszy Fundacji A.R.T. Rodzice będą mogli pozostawić dzieci w kąciku zabaw pod opieka wolontariuszy i animatorów Fundacji, korzystając w tym czasie z porad indywidulanych czy rozmów z pracownikami i specjalistami Fundacji. Osoby samotne będą mogły poznać, spotkać innych, którzy przeżywają podobne, trudne sytuacja. Rozmowy w przyjaznej, ciepłej atmosferze przy kawie czy herbacie, zamiast w urzędzie czy komisariacie, mogą zachęcić do szukania pomocy i powiedzenia O TYM komuś – na przykład naszemu specjaliście.

Do realizacji spotu zaprosiliśmy modelkę i kobietę przedsiębiorczą – Ilonę Adamską, która zapytała tylko: kiedy? Na pytanie dlaczego wzięła udział w kampanii odpowiada:

  1. Chcę łamać stereotypy, że przemoc dotyczy tylko rodzin patologicznych. TO NIEPRAWDA!
    Chcę uświadomić ludziom, że wykorzystywanie, bicie, krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, tak samo jak przemoc wobec obcych nam osób.
  2. Temat nie jest mi obcy (zdarzyło mi się być w związku z facetem, który stosował wobec mnie przemoc psychiczną i fizyczną).
  3. Mam znajome, przyjaciółki, które na co dzień są nękane i bite przez swoich partnerów; boją się jednak prosić o pomoc.
  4. Wciąż mało mówi się o problemie przemocy w rodzinie.
  5. Nie godzę się na złe traktowanie kobiet i dzieci.
  6. Razem z Fundacją A.R.T chcemy zwrócić uwagę na fakt, że jest wiele miejsc, gdzie pokrzywdzeni mogą uzyskać pomoc i ze swoim problemem nie są sami.

Spot z Iloną Adamską pojawi się w komunikacji miejskiej miasta stołecznego Warszawy.

 

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<