Aktualności

Skuteczne oczyszczanie twarzy. Czy wiesz jak robić to dobrze?

Skuteczne oczyszczanie twarzy. Czy wiesz jak robić to dobrze?

7 listopada, 2019 0 komentarzy

Jeśli zależy Ci na pięknej, gładkie cerze bez wyprysków i zaskórników nie możesz zapomnieć o codziennym oczyszczaniu twarzy. Odpowiedni żel do mycia twarzy to podstawa, jednak ważna też jest technika. Dowiedz się jakie błędy najczęściej popełnią Polki podczas wieczornej toalety.

Niedokładne oczyszczanie twarzy

Każdego dnia skóra Twojej twarzy narażona jest na zanieczyszczenia, kurz i różnego rodzaju bakterie. Dodatkowo nadmiar sebum oraz łuszczące się komórki naskórka mogą być przyczyną powstawania wyprysków, wągrów i zaskórników. Dlatego właśnie tak ważne jest codzienne, dokładne oczyszczanie cery. Jeśli tego nie zrobisz z należytą starannością, istnieje duże prawdopodobieństwo, że resztki zanieczyszczeń zaczną zapychać Twoje pory, co może prowadzić do wielu problemów skórnych. Warto także wspomnieć, że kremy, które nakładasz na noc, na nieprzygotowaną odpowiednio cerę, nie mają możliwości wchłonąć się, a tym samym dostarczyć skórze ważnych substancji odżywczych.

Zbyt intensywne oczyszczanie twarzy

Skóra twarzy jest bardzo delikatna – szczególnie w okolicy oczu, tam gdzie naskórek jest najcieńszy. W związku z tym inwazyjne i zbyt silne oczyszczanie cery może wpłynąć na nią niekorzystnie. Ważne jest dobranie odpowiedniego kosmetyku. Te zawierające SLS oraz SLES powinny iść całkowicie w odstawkę. Najlepiej sprawdzi się żel do mycia twarzy o delikatnym działaniu. W ofercie marki Organique znajdziesz łagodzący kosmetyk Basic Cleaner, w którym typowe, drażniące środki myjące zostały zastąpione specjalnym kompleksem Proteol APL. Kompleks ten pozyskuje się z jabłek, posiada doskonałe właściwości myjące przy jednoczesnym działaniu hipoalergicznym. Żel doskonale nadaje się do pielęgnacji cery suchej i problematycznej. Nie niszczy bariery hydrolipidowej, odświeża i nadaje cerze świetlisty i pełen życia wygląd.

Kosmetyki stosowane w złej kolejności

Podczas codziennego oczyszczania twarzy należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej kolejności. Co to oznacza?

  • Po pierwsze: demakijaż. Możesz do tego celu użyć mleczka lub płynu micelarnego. Ważne jest, aby preparat był dostosowany do rodzaju Twojej cery i jej przede wszystkim nie podrażniał.
  • Po drugie: dokładne oczyszczanie. Tutaj najlepiej sprawdzi się łagodny żel do mycia twarzy.
  • Po trzecie tonizowanie. Czystą twarz warto dodatkowo przetrzeć tonikiem. W ten sposób unikniesz nadmiernego wydzielania sebum i nieestetycznego świecenia się tzw. strefy T.
  • Po czwarte: nawilżanie i odżywianie. Na tak przygotowaną cerę możesz nałożyć odżywczy krem. Dzięki temu Twoja skóra będzie w stanie wchłonąć wszystkie istotne dla niej substancje.

 

 

 

Jeżeli zależy Ci na cerze pełnej blasku, gładkiej i bez podrażnień najważniejsza jest regularna pielęgnacja i oczyszczanie. Dzięki temu zachowasz na dłużej młodość i piękny wygląd.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<