Aktualności

Szukasz pracy? Sprawdź jak możesz zrobić to skutecznie!

Szukasz pracy? Sprawdź jak możesz zrobić to skutecznie!

15 lipca, 2019 0 komentarzy

Sytuacja na polskim rynku pracy notorycznie się poprawia. Dzięki temu znalezienie zatrudnienia, które spełniałoby wszystkie nasze oczekiwania stało się znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu.

Nie da się jednak ukryć, że osoby, które szukają pracy często niepokoją się, że zajmie im to sporo czasu. Tymczasem nie musi tak być. Podpowiadamy w jaki sposób skutecznie szukać pracy.

Nie bój się szukać pomocy

Jeśli szukasz pracy nie bój się głośno o tym mówić. Sytuacje, w których znajdujemy zatrudnienie z polecenia osoby znajomej są wciąż bardzo częste. Pracodawcy chętnie zatrudniają bowiem osoby, które są darzone zaufaniem np. przez innych pracowników ich firm. Opowiedz więc bliskim i znajomym jakiej pracy szukasz i co potrafisz, wykorzystaj również media społecznościowe. To naprawdę się opłaca.

Wykorzystaj internet

Jeśli szukasz pracy nie siedź bezczynnie z nadzieją, że ktoś ci ją zaproponuje. Działaj sam. Pamiętaj, że obecnie większość pracodawców publikuje swoje oferty w internecie. Dlatego też każdego dnia sprawdzaj ogłoszenia na dużych stronach internetowych takich jak Jobsora. Znajdziesz tam dokładnie opisane oferty, w których widnieją nie tylko informacje na temat tego jak wygląda praca i profil kandydata,ale również na co możesz liczyć.

Zadbaj o swoje CV

Gdy znajdziesz interesującą ofertę wyślij swoje CV, najlepiej drogą elektroniczną, dzięki czemu od razu trafi do pracodawcy. Pamiętaj jednak, że CV powinno spełnić kilka prostych wymagań. Jeśli będzie czytelne i przejrzyste szanse na to, że ktoś dokładnie się z nim zapozna stają się większe. Poza tym zadbaj o to, by znalazły się w nim informacje związane z zawodem, który chcesz wykonywać. Nie musisz zamieszczać w nim całej swojej zawodowej drogi – lepiej skupić się na tym, co zainteresuje pracodawcę.

Jak widzisz, znalezienie pracy nie musi być wcale zadaniem trudnym. Dzięki możliwościom, które daje nam internet każdego dnia możesz śledzić nowe, pojawiające się oferty pracy oraz szybko na nie odpowiadać. Jeśli zadbasz o to, jak wygląda twoje CV szanse na odpowiedź ze strony pracodawcy są naprawdę spore.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<