Aktualności

O I turze: Komorowski i Kaczyński

O I turze: Komorowski i Kaczyński

23 czerwca, 2010 0 komentarzy

Co mieli do powiedzenia najważniejsi kandydaci po I turze wyborów?

Jarosław Kaczyński:portret_kaczynskiKandydat na prezydenta RP Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników, że kluczem do zwycięstwa jest wiara i przekonanie, iż zwyciężyć można i trzeba.

„Przyszedłem tutaj, żeby podziękować Wam, podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyborach, podziękować szczególnie tym, którzy poparli mnie” – zaczął swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

Jak zaznaczył, „kluczem do ostatecznego zwycięstwa, bo – te wybory nie są zakończone – jest nasza wiara, nasze przekonanie, że zwyciężyć można i trzeba”.

„Zwyciężymy” – rozległy się w odpowiedzi okrzyki zwolenników kandydata PiS, zgromadzonych na wieczorze wyborczym.

Z sondażowych wyników wyborów prezydenckich TNS OBOP dla TVP wynika, że Bronisław Komorowski uzyskał 40,7 proc., a Jarosław Kaczyński – 35,8 proc.

Jarosław Kaczyński podziękował także Grzegorzowi Napieralskiemu (SLD) za zaproponowanie „okrągłego stołu” w sprawie służby zdrowia.

Jak mówił, chciał wyrazić wdzięczność tym, którzy podjęli propozycję „poważnej rozmowy”.

„Ja w tę rozmowę nieustannie wierzę” – podkreślił.

„Dziś chciałem wyrazić wdzięczność tym, którzy tę propozycje rozmowy podjęli i sami wysunęli swoje propozycje, dziękuje panu Napieralskiemu, za to, że zaproponował okrągły stół w sprawie służby zdrowia, właśnie o to chodzi” – mówił Jarosław Kaczyński.

Jak oświadczył, musimy zwyciężyć dla naszej ojczyzny, dla Polski. Dodał, że w kampanii prezydenckiej mówił o odnowie, która będzie polegała na tym, ze zamiast ciężkich słów będziemy mieli „poważną rozmowę”.

„W kampanii przed II turą wyborów chcemy mówić o wielkich polskich problemach i o tym wszystkim, co się w ostatnich trudnych, tragicznych miesiącach wydarzyło w naszym kraju” – powiedział Jarosław Kaczyński. „Przed nami 12 trudnych, ale mam nadzieję pięknych dni” – dodał.

„Chcemy (…) polityki na poważnie, państwa na poważnie, chcemy, by polskie problemy, te wielkie problemy, które pozostają wciąż nierozwiązane, a które zobaczyliśmy choćby przy okazji powodzi, znalazły w końcu drogę ku rozwiązaniu, ku temu, co jest nam wszystkim bardzo potrzebne” – mówił Kaczyński podczas wieczoru wyborczego.

Jak dodał, „o tym chcemy rozmawiać, a także o tym wszystkim, co się w tych ostatnich trudnych, tragicznych miesiącach wydarzyło w naszym kraju”.

„Musimy umieć postawić wszystkie te problemy, które w każdym normalnym demokratycznym kraju byłyby w takiej sytuacji postawione i wysunąć wszystkie wnioski, które byłyby w każdej normalnie funkcjonującej demokracji wysunięte” – powiedział Kaczyński.

„I to jest nasz cel na te 12 dni, 12 trudnych, ale mam nadzieję pięknych dni, w których będziemy się różnić, ale będziemy się różnić pięknie, choć obawiam się, że w niektórych sprawach będziemy się różnić bardzo mocno” – dodał kandydat.

„Życzę tego Polsce, życzę tego nam, życzę tego także mojemu konkurentowi. Wszystko dla Polski, bo Polska jest najważniejsza” – powiedział Kaczyński, nawiązując do swego wyborczego hasła.

Więcej… jaroslawkaczynski.info

Bronisław Komorowski:portret_komorowskiDziękuję wszystkim, dziękuję tym, którzy oddali głos na mnie. Dziękuję tym wszystkim, którzy udzielili poparcia poprzez podpis, poprzez pracę w ramach kampanii wyborczej, poprzez zwykły uścisk ręki, poprzez uśmiech nawet, a nawet spojrzenie. Dziękuję wszystkim i proszę o jeszcze więcej – powiedział Komorowski w chwilę po ogłoszeniu wyników sondaży.

Bo jak zwykle i w życiu, i w piłce nożnej i w każdej dziedzinie sportu najtrudniejsza jest dogrywka. Miejmy tego świadomość, mobilizujmy wszystkie siły, całą energię, która jest w nas, która jest w Polakach do tej rozgrywki, która będzie finałem wielkiego wyścigu prezydenckiego na dzień 4 lipca. Proszę serdecznie wszystkich, proszę z głębi serca o to, aby zmobilizować się i walczyć do końca o lepszą przyszłość Polski.

Jestem naprawdę szczęśliwy mając poczucie tych wielu milionów myśli i słów, gestów, także głosów oddanych na moją kandydaturę, ale chciałem również wyrazić głębokie przekonanie, że i moi rywale, moi konkurenci także mają powody do dumy i do szczęścia. Wszystkim gratuluję, wszystkim dziękuję za dobry wyścig w tej pierwszej turze. Chciałem w sposób szczególny podziękować Waldemarowi Pawlakowi dlatego, że chyba wspólnym wysiłkiem zdołaliśmy razem, pomimo konkurencji, zadbać o to, aby nie ucierpiało coś, co jest bardzo ważne dla Polski, nie tylko koalicja, ale zdolność do współpracy, zdolność do współdziałania pomimo różnic. Dziękuję ci Waldku serdecznie.

Chciałem również pogratulować znakomitego wyniku Grzegorzowi Napieralskiemu. Jest to wynik, który na pewno napawa dumą kandydata prezydenckiego i chciałem z góry zapowiedzieć, że chciałbym bardzo, aby ten wynik oznaczał lepsze czasy dla polskiej lewicy, bo polska lewica na polskiej scenie politycznej jest absolutnie niezbędna.

Wymieniłem te dwa nazwiska kontrkandydatów, ale gratuluję wszystkim, którzy mogą się cieszyć różnym poziomem zaufania opinii publicznej w Polsce. Chciałem jednocześnie zapowiedzieć, że przed tą drugą turą będę robił wszystko, co mogę, co potrafię, licząc także na pomoc wszystkich tutaj zgromadzonych i w całej Polsce, aby trafić do serc i umysłów wszystkich wyborców, którzy w drugiej turze będą musieli dokonywać wyboru drugiego, po wycofaniu się z demokratycznych pojedynków ich dotychczasowych kandydatów. Będę zabiegał o wszystkie głosy, dlatego że każdy głos może w tej drugiej turze okazać się głosem na wagę złota. Serdecznie dziękuję, jeszcze raz serdecznie gratuluję, serdecznie dziękuję, a najserdeczniej proszę o jeszcze więcej. Dziękuję bardzo.”

Więcej… wyborcza.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<