Aktualności

“W jakie gry pozwolić zagrać dziecku po Świętach?”

“W jakie gry pozwolić zagrać dziecku po Świętach?”

30 grudnia, 2015 0 komentarzy

Święta jako takie mamy już za sobą, ale w naszych domach na pewno jeszcze przez dłuższy czas będą pięknie świeciły choinki, a więc z całą pewnością świąteczny nastrój pozostanie z nami jeszcze trochę. Warto to wykorzystać i dać swoim dzieciom bardzo ciekawą grę, która utrzymana jest w świątecznym klimacie, i która ma do tego niesamowite cechy edukacyjne. Mowa tutaj o Monkey Go Happy Elves, czyli kolejnej wspaniałej propozycji od Poki.pl, portalu wyłącznie z grami bezpiecznymi dla dzieci.

Dzieci interesujące się tego typu grami z całą pewnością znają tę zabawną małpkę, gdyż jest to już kolejna seria jej przygód, tym razem utrzymana właśnie w świątecznym klimacie. W Monkey Go Happy Elves każde dziecko będzie miało za zadanie uwolnić zabawnego elfa w każdym z 21 bardzo ciekawym poziomów. Pierwsze poziomy w grze wydają się łatwe, ale im dalej tym więcej trzeba będzie się wysilić umysłowo. Początkowo elf będzie schowany w prezencie, potem musimy pozapalać światełka na choince czy poustawiać skarpetki nad kominkiem w odpowiednie orientacji. Dalej jednak będziemy mieli do wykonania chociażby puzzle, ustawienie godzin na imitacjach zegarów, ale ściśle według wskazówek z planszy, które także musimy samodzielnie odnaleźć i odszyfrować, a ostatecznie będziemy musieli wykazać się nawet zręcznością zatrzymując małe pingwinki. Jak widać więc gra ma bardzo wiele cech edukacyjnych, ale przede wszystkim zachęca do myślenia, a nawet uczy liczenia czy odczytywania godziny na zegarze.

Monkey Go Happy Elves to gra zdecydowanie stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach. Urzeka chociażby jej bajeczny świat, który oprócz tego, że jest bardzo świąteczny, to posiada dodatkowo niesamowicie żywe kolory, wiele rzeczy się świeci, a i same postacie wydają się być sympatyczne i niezwykle zabawne. Grafika nie jest oczywiście 3D, nie jest ona także najwyższych lotów, ale w przypadku dzieci z całą pewnością dostarczy ona wiele radości.

Bardzo ważne jest oczywiście to, że gra nie zawiera żadnych treści niebezpiecznych dla najmłodszych dzieci i, oprócz tego że ma edukacyjny charakter, to jeszcze można w nią swobodnie grać zupełnie za darmo. Wszystko co trzeba zrobić to udać się na wspomnianą już stronę internetową Poki.pl, gdzie tylko wystarczy uruchomić ją za pośrednictwem własnej przeglądarki internetowej. Nic nie trzeba instalować, wystarczy tylko uruchomić stronę i już można się świetnie bawić.

Monkey Go Happy Elves to wiele logicznych zagadek dla naszych dzieci, które z całą pewnością zajmą je nawet na długie godziny. Co bardziej ciekawe ostatnie poziomy do przejścia w grze charakteryzują się już naprawdę dużym poziomem trudności. Efekt jest taki, że rozwiązanie stawianych zadań może sprawić problemy nawet osobom dorosłym, a uwolnienie, czy też znalezienie, zabawnego elfa wcale nie będzie tak proste jak mogłoby się wydawać.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<