Aktualności

Wieczory tematyczne jako pomysł na ciekawą integrację.

Wieczory tematyczne jako pomysł na ciekawą integrację.

19 lipca, 2018 0 komentarzy

O integracji w zespole można mówić dużo. Ma swoich zwolenników i bardzo dużo plusów, które wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku firmy wśród pracowników. Z drugiej strony integruje zespół, dzięki czemu praca jest efektywniejsza, a wyniki lepsze. Czy wieczór tematyczny może być dobrym pomysłem na imprezę integracyjną? Sprawdzamy w tym wpisie.

Czy imprezy integracyjne mają sens?

Imprezy integracyjne zdobyły swoją popularność kilka lat temu i do dnia dzisiejszego są często wykorzystywane przez pracodawców. To dobry sposób nie tylko na budowę pozytywnego wizerunku firmy, dbającej o relacje pomiędzy pracownikami, ale także sposób na zwiększenie zaangażowania i identyfikacji pracownika z firmą.

Jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy integracyjnej to należy zadbać o jej oprawę nie tylko merytoryczno-integracyjną, ale także wizualną. Kreatywność w tym przypadku będzie mocną stroną. Warto wykorzystać ciekawe i nietypowe pomysły, które z pewnością przypadną pracownikom do gustu! Bowiem kto z nas od czasu do czasu nie lubi dobrej zabawy? Wieczór tematyczny to doskonały pomysł na zwieńczenie integracji.

Pomysły na integracyjny wieczór tematyczny

Wieczór Hollywood

Wieczór Hollywood to niezapomniana impreza w blasku fleszy, gdzie goście wcielą się w rolę celebrytów ze świata filmu i muzyki zupełnie tak, jakby pojawili się w Kalifornii – centrum filmowego świata. Czerwony dywan, wszechobecny przepych, wręczane Oscary i przesyt gotówki to świat, w jakim na co dzień żyją największe sławy i wśród nich znajdą się teraz również nasi goście. Przy dźwiękach największych hitów filmowych przyjdzie przyznać im statuetki oraz odegrać życiowe role. A to, czy usłyszy o nich świat i zyskają sławę zależy tylko i wyłącznie od nich!

Wieczór w stylu hawajskim

Wieczór hawajski to klasyk wieczorów tematycznych, podczas którego uczestnicy zapoznają się z kulturą i obyczajami wysp będących marzeniem chyba każdego. Nie ma lepszego sposobu na polepszenie humoru niż uciec choć na chwilę do krainy pełnej kolorowych drinków, pięknych kobiet tańczących w zwiewnych sukienkach wykonanych z liści palmowych i gorącego słońca. Przy wyspiarskiej muzyce, która działa relaksująco na każdego, można będzie zapomnieć o codziennych kłopotach wybierając się do prawdziwego raju na ziemi.

Impreza w stylu PRL

Impreza w stylu PRL okazja powrotu do świata nieznanego dla wielu młodych oraz sentymentalny powrót dla starszych do pierwszomajowych pochodów, sklepów na karki czy długich przemów, w czasie których wychwalani byli polscy robotnicy – rolnicy, górnicy czy hutnicy. Klimat wieczoru uzupełnią integracyjne konkurencje, które w połączeniu z klimatem lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych minionego wieku dadzą gościom poczuć niepowtarzalny klimat upadłego ustroju.

Specjalnie na ten wieczór sala, w której będzie odbywa się impreza zostanie przystrojona propagandowymi plakatami, rozwieszonymi sztandarami w narodowych barwach. Na uczestników wieczoru będą czekać stosowne gadżety – nie zabraknie czerwonych beretów i gumofilców, dla przedstawicieli Komitetu Centralnego w udziale przypadną białe i czerwone goździki.

Impreza u Gatsby-ego – lata 20-ste

Niezapomniana impreza pełna przepychu i bogactwa, na którą zaprosi Państwa sam Wielki Gatsby. Podczas imprezy przeniesiemy się ten jeden raz do posiadłości nowojorskiego milionera znanego z wystawnych przyjęć. Modne lata 20-ste, wytwornie ubrani goście, energiczne rewie taneczne, konfetti i muzyka, która nie pozwoli wysiedzieć, konkursy z nagrodami, zabawa w kasynie i wiele innych niesamowitych atrakcji – wszystko to znajdą goście zaproszeni na te niezwykłe przyjęcie. Imprezy u Gatsby’ego znane są z efektownej scenografii, pełnej przepychu, blichtru i blasku. Dlatego ważnym elementem eventu będzie bogate udekorowanie lokalu. Proponowana przez nas scenografia stylizowana będzie na scenę przyjęcia z filmu „Wielki Gatsby” z 2013 r.

Dziki zachód

Program wieczoru tematycznego został przygotowany z myślą o wszystkich, którzy dzienną integrację chcą sfinalizować niezapomnianą zabawą w stylu country. Imprezę tworzy stylizacja miejsc, oddających klimat „Dzikiego Zachodu”. Uczestnicy kroczą po miasteczku jak z westernu w strojach rewolwerowców. Piękne kobiety, hazard, pojedynki… Uczestnicy będą musieli wykazać się w wielu dziedzinach m.in.: cierpliwością przy poszukiwaniu samorodków złota, celnym okiem przy rzucie podkową czy lassem oraz siłą i sprytem podczas ujeżdżania byka. Wieczorem uczestnicy przeniosą się do salonu, gdzie będzie na nich czekać sala przystrojona w roll-upy i standy prezentujące obraz prerii, a na rzutniku multimedialnym wyświetlane będą westerny. Gdzieniegdzie znaleźć można wysokie na półtora metra kaktusy. Uczestnicy oczywiście wyposażeni są w rewolwery i kowbojskie kapelusze, które biorą czynny udział w różnego rodzaju konkursach. Oby tylko nie doszło do salonowej bijatyki, w której biorą udział wszyscy uczestnicy imprezy – szkoda zawartego w szkle alkoholu!

Więcej pomysłów na imprezy integracyjne znajdziesz na stronie fabryka-atrakcji.com

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<