Aktualności

„Wiekowo (nie)adekwatni” podczas 8.OFF CAMERA

„Wiekowo (nie)adekwatni” podczas 8.OFF CAMERA

24 marca, 2015 0 komentarzy

Kto decyduje, co nam wypada, a czego „w pewnym” wieku robić nie przystoi? W jesień życia można wejść na przekór stereotypom. W jaki sposób? Pokażą to propozycje sekcji „Wiekowo (nie)adekwatni”.

Jestem zmęczony też tym, że seksualność starszych ludzi zawsze jest uważana za coś groteskowego – podkreśla w wywiadach Bruce LaBruce, fotograf, pisarz, reżyser teatralny, niereformowalny prowokator kina. Podczas 8.OFF CAMERA zobaczymy jego „Gerontofilie”. Relacja głównych bohaterów to metafora związków objętych społecznym tabu. Starszy mężczyzna pragnie powrotu młodości, za to młody pielęgniarz poszukuje stabilizacji i dojrzałości. Napięcie rozgrywa się pomiędzy nieustannym dążeniem do fizycznego spełnienia a chęcią zbudowania uczuciowej relacji dającej bohaterom oparcie.

Francuska „Party Girl” reżyserskiego tria Marie Amachoukeli, Claire Burger i Samuela Theisa została uznana za jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat. Film otwierał sekcję „Un Certain Regard” w Cannes, otrzymał również Złotą Kamerę, nagrodę festiwalu za najlepszy debiut. Filmowa historia jest inspirowana prawdziwą „party girl” – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie. Między innymi dzięki temu powstał realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa.

Ira Sachs w filmie „Love is Strange” opowiada o różnych rodzajach miłości, w tym małżeńskiej i rodzicielskiej, o zaufaniu, potrzebie dialogu.

Film otwiera scena ceremonii ślubnej. 71-letni Ben (John Lithgow) po 39 latach wspólnego życia poślubia swojego partnera George’a (Alfred Molina). Intymny, czuły świat bohaterów Ira Sachs zestawia z gorzkimi realiami życia w wielkim mieście.

Podczas 8.edycji zobaczymy filmy, które podejmują problematykę starzenia się i wkraczania w kolejne etapy życia w sposób niekonwencjonalny. Sekcja filmowa „Wiekowo (nie)adekwatni” jest częścią projektu „Oblicza Współczesności” realizowanego w ramach Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego’ finansowanego z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu oraz Norwegii oraz środków krajowych”.

Więcej informacji o 8.edycji Festiwalu OFF CAMERA można znaleźć na www.offcamera.pl a także w mediach społecznościowych:

www.facebook.com/pages/Off-Camera-International-Festival-of-Independent-Cinema

www.instagram.com/offcamerafestival

www.pinterest.com/offcamera_krk/

www.twitter.com/offcamera_krk

Do zobaczenia w Krakowie od 1 do 10 maja 2015 roku! Sky is the limit!

Kontakt z mediami:

Alicja Myśliwiec

a.mysliwiec@offcamera.com

tel. 0503 028 993

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<