Aktualności

Wymień okulary na soczewki kontaktowe

Wymień okulary na soczewki kontaktowe

8 października, 2015 0 komentarzy

Nosisz okulary, jednak jest to związane z wieloma niedogodnościami? Wcale nie musisz się tak męczyć – wystarczy, że zamienisz je na soczewki kontaktowe. To alternatywne rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej osób.

Zamiast okularów – soczewki kontaktowe. Warszawa oraz inne miasta pełne są osób, którzy na co dzień korzystają z tego rozwiązania. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to opcja warta rozważenia.

Współczesne soczewki kontaktowe – synonim wygody

Pierwsze nowoczesne (ale jeszcze nie współczesne) soczewki, choć miały wiele zalet w porównaniu z soczewkami szklanymi, były sztywne, twarde i nie przepuszczały dużej ilości tlenu.  Ich noszenie wiązało się więc ze sporym dyskomfortem. I takie skojarzenie tkwi w świadomości wielu osób po dziś dzień. Tymczasem współczesne soczewki kontaktowe niewiele mają wspólnego ze swoimi prototypami. Są niezwykle wygodne, a ich noszenie wcale nie wiąże się z żadnym dyskomfortem (pod warunkiem zachowania zasad higieny oraz prawidłowego założenia).

Współczesny proces produkcyjny szkieł kontaktowych jest wysoce zaawansowany. Soczewki wykonuje się z miękkiego i elastycznego materiału o dużej przepuszczalności tlenu oraz zapewniającego odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu swędzenie, bolesność czy suchość oka zostają niemal w 100% wyeliminowane.

Tryb dzienny czy elastyczny?

Wybierając soczewki kontaktowe, można zdecydować się na szkła przeznaczone do noszenia w trybie:

  • dziennym – co oznacza noszenie w ciągu dnia, zdejmowanie na noc i ponowne zakładanie na dzień,
  • elastycznym – co oznacza noszenie przez dzień i noc przez okres do 7 dni.

Wybór jest kwestią indywidualną, zależną przede wszystkim od własnych preferencji. Oba rozwiązania na pewno mają swoje zalety.

Jednorazowe czy planowanej wymiany?

Decydując się na soczewki, można wybierać także pośród jednorazowych lub planowanej wymiany.

Istotą soczewek jednorazowych jest zakładanie nowej pary szkieł każdego dnia i wyrzucanie ich po skończonym dniu. Soczewki planowanej wymiany zakłada się w dzień i zdejmuje na noc, wymieniając parę szkieł w określonych odstępach czasu, np. tygodniowym, dwutygodniowym czy miesięcznym.

Jak podkreślają okuliści z lecznicy Mega-Lens, bezpiecznym rozwiązaniem jest noszenie soczewek jednodniowych. Codzienne zakładanie nowej pary zmniejsza ryzyko infekcji, co jest typowe dla soczewek planowanej wymiany. Te drugie trzeba bowiem starannie czyścić, zaś nieprawidłowa higiena skutkuje dyskomfortowymi dolegliwościami w obrębie oka.

Soczewki dobierz u okulisty

Soczewki kontaktowe są jak okulary – pierwszą parę zawsze trzeba wybrać u specjalisty, jakim jest okulista. Warszawa to miasto, w którym znajdziesz wielu profesjonalnych lekarzy pomagających w doborze optymalnych szkieł kontaktowych.

Więcej znajdą Państwo na: www.megalens.com.pl

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<