Aktualności

Zaryzykuj. Zrób to.

Zaryzykuj. Zrób to.

6 stycznia, 2015 0 komentarzy

Chciałabym Was namówić dzisiaj do przeczytania książki Richarda Bransona „Zaryzykuj – zrób to!”. Mnie inspiruje ilekroć po nią sięgam… tak samo jak sam wspomniany Branson. Pracując tyle lat w branży konferencji i szkoleń moim największym marzeniem było zaprosić Sir Richarda jako Mówcę na organizowane przedsięwzięcie. Nie spotykało się to z uznaniem moich ówczesnych przełożonych, a więc temat ten jest cały czas  na liście do zrealizowania.

Richard Branson, angielski przedsiębiorca, miliarder, który jako 20-latek założył wspólnie z kolegą sklep z wysyłkową sprzedażą płyt, później otworzył firmę fonograficzną Virgin Records. Dzisiaj Virgin Group to ponad 200 firm przynoszących miliardowe zyski rocznie. Jako pierwszy człowiek pokonał Ocean Atlantycki i Spokojny w balonie napędzanym gorącym powietrzem. W 1999 r. został odznaczony przez Królową tytułem szlacheckim.

To, co do mnie przemawia za każdym razem , to stwierdzenie R. Bransona „ciesz się tym, co robisz”.  Bo wszystko co robisz na siłę nie jest efektywne, nie dajesz z siebie  100%. W tym miejscu można także przytoczyć inne powiedzenie, które mówi nam, że jeżeli robisz to, co kochasz to nie przepracujesz ani jednego dnia…  I właśnie ta radość, frajda, „miłość”… wyniosły go do miejsca, w którym jest teraz. Nigdy nie kierował się chęcią posiadania pieniędzy, mówi o nich, że są „ środkiem do celu”.

Poniższe maksymy  Richarda Bransona polecam do czytania, jak mantrę:-)

1.Rób to, czego pragniesz.

2.Myśl pozytywnie.

3.Stawiaj przed sobą wymagania

4.Miej cel, do którego dążysz.

5.Ciesz się tym, co robisz.

6.Staraj się zmieniać świat na lepsze.

7.Stój na własnych nogach.

8.Bądź lojalny wobec innych.

9.Żyj pełnią życia.

Niby to wszystko jest dla nas takie oczywiste. A wiecie jakiego daje kopa?

I pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy oceniani tak, jak nasz ostatni projekt.

 

Źródło obrazka: https://twitter.com/richardbranson/status/552517555693563909/photo/1

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<