Aktualności

Znajdź chwilę dla siebie, zadbaj o swoje stopy

Znajdź chwilę dla siebie, zadbaj o swoje stopy

2 lipca, 2014 0 komentarzy

Kariera zawodowa, obowiązki domowe, realizowanie własnych pasji… Często jesteśmy na nogach przez cały dzień, a nasze stopy znosić muszą ogromne obciążenia – zwłaszcza jeśli chodzimy w butach na wysokim obcasie. Warto raz na jakiś czas pozwolić im na totalny relaks!

Po pierwsze – koniec dolegliwości

Nasze stopy często cierpią z powodu różnych chorób, niestety czasem lekceważonych. Tymczasem pozbycie się wszelkich dolegliwości do niezbędny warunek do zapewnienia komfortu tej tak ważnej części ciała. Jeśli na stopach mamy spowodowane noszeniem niewygodnego obuwia pęcherze czy odciski, użyjmy specjalnych plastrów ochronnych lub kremów zmiękczających. Pozbądźmy się mało estetycznych, a do tego często bardzo bolesnych i łatwo rozprzestrzeniających się po ciele kurzajek (brodawek) – stosując np. spray na brodawki stóp marki Scholl lub inne profesjonalne produkty pomagające usunąć je w delikatny i bezpieczny sposób. Poważną sprawą jest grzybica, do której leczenia niezbędny będzie odpowiedni krem przeciwgrzybiczny bądź lekarstwa doustne.

Po drugie – ciepła kąpiel

Kiedy już uporamy się z najważniejszymi problemami, możemy skupić się na tych nieco mniejszych oraz na czystej przyjemności. Jej źródłem będzie na pewno ciepła kąpiel dla stóp, którą możemy bez przeszkód przygotować w domowym zaciszu. Warto dodać do niej aromatycznych olejków lub soli – nie tylko poprawią nam nastrój, lecz także skutecznie zmiękczą naskórek. Tak przygotowaną skórę potraktować możemy delikatnym peelingiem – pomoże on usunąć zrogowacenia i przygotować stopy do lepszego wchłonięcia odpowiedniego kremu.

Po trzecie – nawilżenie i masaż

Po delikatnym złuszczeniu skóry nasze stopy będą miękkie i jedwabiście gładkie. Teraz właśnie będzie najlepszy moment, by nasmarować je odpowiednim kremem lub balsamem do stóp – będzie się on doskonale wchłaniał. Wybierzmy preparat odpowiedni dla naszej skóry. Szczególnie wymagające są stopy suche i popękane – warto wówczas sięgnąć po kremy rewitalizujące lub przeznaczone do pielęgnacji pękających pięt. Doskonałym pomysłem będzie masaż – możemy poprosić o pomoc partnera lub wymasować sobie stopy samodzielnie. Takie działanie pomaga pobudzić krążenie, zrelaksować mięśnie i usunąć niepotrzebne napięcia

Żeby dać odpocząć swoim stopom, nie musimy nawet wybierać się do SPA – możemy urządzić je we własnym domu. Wystarczą odpowiednie kosmetyki, pachnące olejki oraz chwila spokoju, którą w pełni poświęcimy swojemu zdrowiu, urodzie i dobremu samopoczuciu.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<