Aktualności

Odkryj moc kremu bb i zachwycaj nieskazitelną skórą!

Odkryj moc kremu bb i zachwycaj nieskazitelną skórą!

29 kwietnia, 2016 0 komentarzy

Krem bb to jeden z najchętniej używanych kosmetyków, który nie tylko pozwala nam uzyskać piękny wygląd, jak gdyby po profesjonalnym makijażu, ale także zaoszczędzić czas. Kremy bb posiadają zazwyczaj wielofunkcyjne działanie, dzięki czemu korygują wiele niedoskonałości skóry twarzy. Zastosowanie kremu bb jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych przyrządów do nakładania, gdyż równie skutecznie można nałożyć go palcami. Poznaj zalety kremu bb, który możesz skutecznie zastosować do każdego rodzaju skóry, także tej tłustej i trądzikowej.

Czym jest krem bb?

Rozszyfrowanie skrótu towarzyszącego kremowi bb wiele mówi o jego właściwościach. Skrót „bb” pochodzi od Beauty Balms lub Blemish Balm. To w wolnym tłumaczeniu oznacza balsam maskujący lub upiększający. To krem, który może spełniać bardzo dużo ról, w tym np. wygładzać, nawilżać, rozświetlać, maskować, zmatowić, pielęgnować, ujednolicać, a nawet redukować zmarszczki na skórze bądź chronić twarz przed słońcem. W efekcie uzyskujemy nieskazitelną skórę, bez skazy, przypominającą porcelanową cerę Azjatek. Najczęściej kremy bb można spotkać, jako produkty 5w1 lub nawet 6w1, których zadaniem jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry już przy minimalnym rozprowadzeniu produktu na twarzy. Przy śniadej cerze i takiej, która nie posiada dużo problemów krem bb z powodzeniem może zastąpić delikatny podkład. Krem bb warto wybierać głównie w oparciu o potrzeby naszej skóry, a także jej karnację. Dlatego też postały kremy bb przeznaczone do skóry jasnej, śniadej i ciemnej. Równie ważny jest także wybór kosmetyku zależny od typu skóry. Do cery tłustej idealny będzie lekki krem, który będzie wzbogacony o więcej składników matujących i pielęgnujących skórę, z kolei cerze suchej i normalnej nie zaszkodzi ten o nieco cięższej formule, wyposażonej jednak w składniki odżywcze.

Historia kremu bb

Większość z nas uważa, że kremy bb, a tym bardziej pozostałe jego odmiany jak kremy cc czy dd to nowe kosmetyki, jednak jest to błąd. Pierwsze kremy BB, które początkowo służyły do zupełnie innych celów powstały już w latach 60. XX wieku u naszych zachodnich sąsiadów. Ich autorką była Niemka Christine Schrammek, która pracowała, jako dermatolog i chciała pomóc swoim pacjentom, którzy ucierpieli w wyniku nieudanych zabiegów kosmetycznych, będącym po wypadkach lub borykających się z przewlekłymi problemami skórnymi. Początkowo ówcześnie opracowany krem bb służył, jako „opatrunek” na skórę po przeprowadzanych przez dr Schrammek zabiegach.

Kremy bb zyskały ogromną popularność w przemyśle koreańskim i japońskim. Szacuje się, że stanowią tam one niemal 13% wszystkich kosmetyków znajdujących się na tamtejszych rynkach. Azjatyckie kremy bb jednak w znacznej mierze skierowane są na delikatne rozjaśnianie skóry i są wyposażone w znacznie więcej składników pielęgnujących skórę niż te znane z Europy. Sucha skóra bardzo dobrze zareaguje na kremy bb o nieco wodnistej konsystencji jednak posiadające drobinki odżywiające skórę.

Czy krem bb nadaje się na lato?
Krem bb to idealny kosmetyk na lato, który nie tylko nie obciąży skóry i nie spowoduje efektu maski, ale ponadto będzie chronił twarz przed promieniowaniem słonecznym. Większość kremów bb posiada aksamitną, ale matową formułę, co sprawia, że nawet podczas upalnego lata skóra dalej pozostaje matowa. Kremy bb marki Garnier zostały wyposażone w filtry spf 15, które skutecznie chronią przed promieniowaniem UV. Co więcej krem bb nie obciąża skóry, zastępując w lato skutecznie podkład. Jeśli natomiast nie chcesz rezygnować z pełnego i mocniejszego makijażu twarzy, to krem bb może stanowić dla niego doskonałą bazę. Kremy bb ponadto pozwalają skórze na swobodne oddychanie, dzięki czemu nie dochodzi do zatykania porów, co następnie skutkuje powstawaniem niedoskonałości.

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<