Aktualności

Życie to sztuka dokonywania wyborów – Aleksandra Pyrz

Życie to sztuka dokonywania wyborów – Aleksandra Pyrz

16 maja, 2010 0 komentarzy

„Życie to sztuka dokonywania wyborów” – mawiają starsi ludzie. Wybieramy co chwilę – i co chwile ( świadomie lub nie) podejmujemy jakąś decyzję. Nawet tak pozornie głupie sprawy jak co zjeść i w co się ubrać, to przecież – było nie było – nasze konkretne wybory. A i poważniejszych zdarza się każdego dnia nie mało!

Randka czy ślęczenie nad kolejnym projektem do pracy? Przygotowania do jutrzejszej rozmowy kwalifikacyjnej czy spotkanie z przyjaciółmi? Kupienie nowej książki czy wypad do kina? A może prezent niespodzianka dla partnera zupełnie bez okazji, bo ostatnio niemiłosiernie zapracowany?

Nawet najmniejsze wybory określają, kim jesteś. Seriale, które oglądasz w telewizji, muzyka jakiej słuchasz, gazety jakie czytasz – to przecież mówi o Tobie bardzo dużo. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś o Tobie, może przekonać się, jakie wybierasz studia, potem pracę ( kierujesz się opiniami innych czy masz swoje?)jak chcesz spędzić swoje urodziny, jak zachowujesz się wobec osób które cię zdenerwowały ( mówisz im o tym wprost czy przeciwnie – za plecami?)

W przyjaźni ( i w miłości rzecz jasna!) wybory nie kończą się nigdy. Najważniejsze jest jednak to, czy o konkretną przyjaźń (albo miłość) będziemy się starać, czy będziemy robić wszystko, by nie stanąć w miejscu, by związek nie stał się zwykły, banalny. Chodzi oczywiście o małe, z pozoru nieważne ( a przecież ważne ogromnie) wybory, dzięki którym ktoś nadal czuje się dla nas ważny i doceniony, ktoś kto traktuje nas jak fascynującą osobę…mały prezent niespodzianka, spotkanie w przedziwnym miejscu, wyjątkowo oryginalny SMS, poświęcony czas, gdy tej drugiej osobie nagle zaczyna się wszystko sypać…

Jak wybierać?

Nikt oczywiście nie może nas tego nauczyć, ścisłych reguł, gotowych recept nie ma i nie będzie. Każdy z nas jest inny, inaczej patrzy na otaczający świat, pracę, ludzi, każdy lubi inny styl ubierania się i inny zestaw kolorów. Czasem trzeba się sparzyć, czasem trzeba popełnić błąd, żeby być o tę nieudaną decyzję mądrzejszym, żeby umieć wyciągnąć z niej wnioski. Każdy nowy dzień to za każdym razem okazja, by podjąć nowe postanowienia… Najważniejsze to zdać sobie sprawę, że życie nie toczy się „samo”, ze nie możesz przechodzić od tak przez kolejne dni, czekając tylko na to, co Ci się przydarzy. To Twoje Zycie – i od Ciebie zależy, jak ono wygląda…?

Wszystkim życzę pomyślności w podejmowaniu decyzji razem z nastaniem cieplejszych dni.
Życzę dużo uśmiechu w nowym otoczeniu i super ludzi, których spotkacie na swojej drodze,

Autorka: Aleksandra Pyrz

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<