Aktualności

5 Lecie portalu Manager na obcasach- foto relacja

5 Lecie portalu Manager na obcasach- foto relacja

12 marca, 2015 0 komentarzy

8 marca 2015 roku w Kinotece PKiN portal Manager na obcasach świętował swoje 5 urodziny. Obchody były niecodzienne, gdyż nasz jubileusz połączony był z seminarium „Kobieta versus Mężczyzna”, a dodatkowo świętowaliśmy Dzień Kobiet. Podczas tego wyjątkowego dnia mogliśmy posłuchać o tym, jak zmieniały się kobiety w biznesie na przestrzeni ostatnich lat, jaka jest różnica w komunikacji między mężczyznami a kobietami czy w końcu dlaczego wytrwałość w biznesie jest szczególnie potrzebna?

Gospodarze spotkania Agnieszka Tobota – pomysłodawczyni portalu www.managernaobcasach.pl i Ariel Szczotok – ratownik medyczny, właściciel firmy www.aszmed.pl stworzyli fantastyczną atmosferę, jednogłośnie niemal przyznając, że sukces w dzisiejszych czasach zależy od optymalnej kombinacji osobowości, kompetencji, motywacji i determinacji i oczywiście szczęścia. Ważni są też odpowiedni ludzie, z którymi rzeczy niemożliwe stają się realne.

Zaproszeni Eksperci to osoby, które wiedzą jak szczęściu pomagać. Same doszły do miejsca w rozwoju osobistym i zawodowym, w którym są. Dodatkowo zgodnie z naszym mottem zaproponowaliśmy  mieszankę pierwiastka męskiego i żeńskiego, bo jak twierdzą niektóre podręczniki, mózg ma płeć więc metodą dedukcji sprawdzaliśmy, jak to jest w praktyce i dobrej teorii.

Spotkanie rozpoczęła debata z nutką historii, którą w mistrzowski sposób poprowadził Mariusz Gzyl. W debacie udział wzięły Kobiety Przedsiębiorcze: dr Ewa Lisowska– wykładowca SGH, której zainteresowania badawcze skoncentrowane są min.: na przedsiębiorczości Kobiet; Joanna Karzełek prezes Polskiego Partnera Finansowego  oraz Małgorzata Grymuza dyrektor regionalna MathRiders.

Sytuacja zawodowa i biznesowa kobiet zmieniała się inaczej niż sytuacja mężczyzn. Równe prawa do wykształcenia, możliwości zarabiania, rozwoju osobistego kobiety musiały wywalczyć i wypracować. Kobietom przypisywano określone miejsce i rolę w rodzinie i społeczeństwie: od matki i żony poprzez wytworne damy, natchnienie poetów, ozdoby salonów, pracownice, wytwórczynie dóbr społecznych aż po silne jednostki radzące sobie równie dobrze jak mężczyźni we współczesnym świecie.

 

O tym, że „pieniądze są sexi” przekonywał zaproszonych Gości Fryderyk Karzełek, od wielu lat z powodzeniem zarządzający kilkoma spółkami sektora finansowego. Na spotkaniu miała miejsce premiera autobiograficznego podręcznika o tym samym tytule. Autor przekonuje, że każdy może zarabiać. Sam zaczynał przecież od łopaty na emigracji: Skoro do bycia biednym nie trzeba mieć szczególnych predyspozycji poza tym, co wdrukują nam do głów otaczający świat i środowisko – niestety często z najbliższymi włącznie – powiedzmy też od razu, że do posiadania i zarabiania pieniędzy nie trzeba się urodzić, o czym z kolei są skłonni przekonywać nas konserwatyści. Szczególnie gdy odziedziczyli majątki lub gdy uprzywilejowana pozycja społeczna dała im możliwość pomnażania rodzinnych fortun.

Zapraszam do zerknięcia na krótką fotorelacje: https://www.youtube.com/watch?v=x42FntE05lk

DSC06340

 

 

 

 

 

 

Kolejni Eksperci: Alicja Moszyńska– mentorka biznesowa dla kobiet oraz Radek Wajler– ekspert biznesu mówili podczas swojego wystąpienia o różnicach w komunikacji między kobietami i mężczyznami. Współczesna  wiedza o różnicach płci wymusza modyfikację podejścia do bycia przywódcą, zarządzania podwładnymi, polityki HR, komunikacji i budowania kultury organizacyjnej. Wprowadza również nowe narzędzia mające wpływ na budowane relacji, sztuki  negocjacji, umiejętności rozwiązywania konfliktów. Pojawia się nowe pojęcie  tzw. „inteligencji płci”, które  uzupełnia kategorie inteligencji emocjonalnej i społecznej.

 

Maria Rotkiel– psycholog, terapeuta i Marcin Michalik Lipka– ekspert w zakresie bezpieczeństwa osobistego przekonywali nas jak ważna jest wytrwałość w biznesie. Poruszali zagadnienia związane z tematem osobowościowych kompetencji, które pomagają w osiąganiu zawodowych celów.

Zbudowaliśmy markę własną i co dalej? Skutecznych liderów charakteryzuje umiejętność oddziaływania na otoczenie. Wpływ osiągają nie tylko poprzez stosowane techniki i narzędzia, ale przede wszystkich poprzez swoją osobowość i styl w jakim owych narzędzia używają. Coraz ważniejsze w biznesie staje się budowanie takiej marki własnej, która będzie umacniała pozycję lidera w organizacji i jego autorytet. Autorytet oparty jednak nie tylko na władzy wynikającej z zajmowanego stanowiska lecz głównie zbudowany na prawdziwej sile wewnętrznej lidera, stylu jego komunikacji wyrażającym szacunek i budującym zaangażowanie oraz na autentyczności i spójności przekazu.

Wystąpienie w mistrzowski sposób poprowadzili Dorota Jaślan– konsultantka biznesowa kobiet oraz Marcin Przybyłek– ekspert biznesu.

Joanna Barlińska– psycholog, seksuolog i Jacek Teler– podróznik, socjoterapeuta zabrali Uczestników w podróż nie tylko w głąb siebie. Przekonywali nas, że każda podróż może być impulsem do dalszego rozwoju i zmiany. Inspirować może nas zarówno to co wewnątrz, jak i na zewnątrz, ważne jest abyśmy umieli to dostrzegać i z tego korzystać. Chińskie przysłowie mówi, że w podróży najtrudniej jest wykonać pierwszy krok. Często dlatego, że od razu porywamy się na Everest, podczas gdy nasze: czas, kasa i siły – tu i teraz – są jedynie na miarę Babiej Góry.

5 lecie naszego portalu uświetnił wspaniały recital, dwóch niesamowitych osobowości, dwóch żywiołów: mezzosopranistki Izabeli Kopeć oraz wirtuoza gitary Krzysztofa Meisingera.

 

Tymczasem w kuluarach:-)

Nie mogło zabraknąć oczywiście toru i symbolicznego:„sto lat…”🙂

Bardzo dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy zechcieli wesprzeć nasze wydarzenia i świętować z nami:-)

logotypy_mno_s

Podczas spotkania nasi Goście zostali obdarowani nagrodami, które ufundowali nasi Wspaniali Partnerzy, a wśród nich:

Firma I-Drops SP. Z O.O. http://drops.com.pl/ ufundowała efektowne notesy:-)

nagrody

Kosmetyki ufundowała firma Aurora www.auradistribution.pl

 

AURA_EKRAN

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolorowanki ufundowała firma Idea Gift www.ideagifts.pl

kolorowanka_dlaMK.cdr

 

Pozostaje nam działać dalej i sprawić byście Państwo nie mogli się doczekać kolejnych rocznic naszego portalu.

Mottem spotkania stały się przewrotne słowa:

Padnij! Powstań! Załóż koronę i zasuwaj dalej:-)

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<