Aktualności

5 pomysłów na rodzinny weekend

5 pomysłów na rodzinny weekend

28 maja, 2015 0 komentarzy

Gdy zbliża się weekend i macie trochę wolnego czasu, warto zaplanować go tak, aby spędzić go z całą rodziną. Wybór rozrywek jest naprawdę pokaźny. Oto nasze propozycje, dzięki którym razem możecie bawić się dobrze!

1. Wycieczka rowerowa

Macie rowery? To świetnie! Gdy pogoda dopisuje, można wybrać się na wycieczkę w okolicę, aby poznać nowe miejscowości, ciekawe widoki i przy okazji rozruszać się nieco bardziej. Wtedy, gdy mieszkacie w mieście i nie macie rowerów, rozwiązaniem jest ich wypożyczenie – to tania opcja, dzięki której każdy może wybrać się na wycieczkę rowerową.

2. Piknik w parku

Park może wydawać się dość mało atrakcyjnym miejscem, ale świetnym rozwiązaniem na urozmaicenie wizyty będzie zorganizowanie pikniku. To nie takie trudne – wystarczy tylko zabrać ze sobą kanapki, wodę lub herbatę w termosie oraz koc. Pałaszowane pyszności na świeżym powietrzu jest o wiele lepsze!

3. Wizyta w teatrze

Teatry oferują teraz wiele spektakli przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych, nawet dzieci od 1. roku życia. Rodzinna wizyta w teatrze będzie mogła być okazją do spędzenia czasu razem na emocjonujących i wciągających spektaklach. To naprawdę bardzo dobra alternatywa dla wszechobecnego kina, które nie zawsze oferuje rozrywkę najwyższych lotów. Bilety można często wygodnie zamówić przez internet. Być może teatr stanie się waszą ulubioną atrakcją na weekendy?

4. Wizyta w muzeum

To doskonały wybór szczególnie dla dzieci starszych, ale również istnieje wiele muzeów, w których kilkuletnie maluchy mogą barwić się wyśmienicie. Przygotowane dla nich wystawy pozwalają na lepsze zrozumienie świata, poszerzają zasób wiedzy oraz wyobraźnię. Muzea archeologiczne, historii naturalnej, techniki, etnograficzne czy zabawek cieszą się dużym powodzeniem. Gdy w okolicy znajdują się edukacyjne parki rozrywki, także warto wziąć je pod uwagę.

5. Rodzinne warsztaty

Taniec lub puszczanie latawców? A może nauka tworzenia różnych pięknych dzieł z plasteliny albo aktorstwa? W weekendy odbywa się dużo ciekawych warsztatów dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami lub bez nich. W ich trakcie maluchy mogą nauczyć się czegoś nowego i świetnie się bawić. Warto sprawdzać oferty wcześniej, aby znaleźć coś ciekawego. Może być wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<